Ecu Spring Jumpingul noppisid Anette Leppik ja Samurai’s Miracle kaks võitu

Anette Leppik ja Samurai’s Miracle. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Takistussõitjad olid 25.mail võistlustules Tartumaal Ecu Tallides. Võistluse raames viidi läbi ka Tartumaa Meistrite Karikasarja III etapp. Päeva jooksul toimus viis parkuuri kõrgustel 80-125 cm. Kaks võitu viisid koju Anette Leppik (Tartu Kalevi RK) ja Samurai’s Miracle.

Võistluse põhisõit toimus kõrgusel 125 cm. Puhtus-kiirus parkuuris oli rajal kaksteist paari. Sõidu võitis ainsana vigadeta lõpetanud paar – Anette Leppik (Tartu Kalevi RK) hobusega Samurai’s Mircle. Teise koha said Laura Maria Tammeleht (Pärnumaa RSK) ja Orpheus, kes said distantsil 4kp. Kolmanda positsiooni hõivasid Teele Kepler (Tartumaa RSK) ja Varina, kes lõpetasid samuti 4kp-ga.

110 cm puhtus-kiirus parkuuris osales kakskümmend seitse paari. Sõidu raames koguti ka Tartumaa Meistrite Karikasarja avatud arvestuse punkte. Parkuuri võitsid puhta sooritusega ka eelmise sõidu võitnud Anette Leppik (Tartu Kalevi RK) ja Samurai’s Mircle. Puhta sooritusega lõpetasid ka teise koha saanud Kärol Valvik (Nõo RK) ja Grenardi. Kolmanda koha said ületatud normiaaja eest 1kp teeninud Maret Hallik (Tartumaa RSK) ja Jalatus II Z, kes karikasarja avatud arvestuses lõpetasid parima sooritusega.

Kahefaasilises 100 cm parkuuris noppisid võidu Kristin Juurik (Tartu Kalevi RK) ja Riviera Lunette.

Puhtus-kiirus parkuuris kõrgusel 90 oli stardis 34 paari. Sõidu raames koguti punkte kuni 18a ja harrastajate klassides. Sõidu võitis Laura Karolina Gradickaite (Tartu Kalevi RK) hobusega Coccinelle. Teise koha said Ann Öpik (Nõo RK) ja Rose, kes teenisid kuni 18a arvestuses maksimum punktid. Kolmandad olid Marje Allikmets (RK Ruila Tall) ja Lootus. Harrastajate punktiarvestuses tegid parima soorituse Anne Tipp (Tartu Ratsakool) ja Gross, kes lõpetasid parkuuri vigadeta ja üheksanda kohaga.

Ka päeva esimene parkuur sõideti puhtusele ja kiirusele. 60-80 cm parkuuris osales kolmkümmend kaks paari. Tartumaa Meistrite Karikasarja arvestuses koguti selle sõidu raames tutvumisklassi punkte. Sõidu võidu ja karikasarja arvestuses parima tulemusega lõpetasid Kerli Mõtus (Liivimaa RK) ja Oligarh S.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/7199/TS_Ecu_25.05.19.pdf?1558847456