ECU sügis hakkas pihta

Laupäeval, 17. septembril toimus Nõo vallas kalenderplaanivõistlus „Ecu Sügis 2011“. Mõõtu võeti kõrgustel 90-120cm. Kalenderplaaniväliselt võisteldi parkuuris 70-80cm.

Möödunud laupäeval korraldas Nõo Ratsaklubi koos Sporditeenindus MTÜga oma esimesed kalenderplaanivõistlused takistussõidus. Päikseline ja soe sügisilm andis meeldivad võimalused neljas klassis osalenud 100-le startijale.

Võistlejaid olid kokku tulnud peamiselt Lõuna-Eestist, kaugeimad sportlased saabusid Ruilast. Tallid olid täis elevust. Ratsakooli õpilasi jätkus kõikjale – kellel tarvis hobune võistlusteks valmis seada, kellel mõni võistluspäevaks antud ülesanne täita. Näljahädalised said leevendust kohvikust, kuid nii mõnigi jäi arvatavasti ilma keelest, mille viis alla maitsev õunakook või siis supp, mille kokad seekord päris korralikult kokku olid keetnud.

Foto: Elari Aaboja / Hobunet

Mitmed osalejad kiitsid võistlusväljaku pinda. Raja põhi oli ideaalses korras ning klasside vahel silus peremees Ivar Arme nii väliplatsi kui maneeži, kus soojendati.

Osalejad katsusid jõudu kõrgustel 90-120 cm. Enne ametlike alade algust toimus noortele ratsanikele ja harrastajatele mõeldud parkuur

kõrgusel 70-80 cm. Startijaid oli 29, kohtunikud hindasid vaid puhtust. Rajameister Kristina Arme oli teinud huvitavate lahendustega parkuuri, mis andis mitu võimalust valida tee takistustele. Auhinnatud said kõik 10 ratsanikku, kes raja vigadeta läbisid, nende hulgas ECU Tallide oma 15-aastane Kelly Pärt kooli hobusel Arsenal II.

90 cm klassis oli enam kui 30 startijat, kes võistlesid kiirusele ja puhtusele. Kiireim oli võistluste kõrgemate klasside rajameister Kertu Ollema oma hobusel Londa. Puhtalt parkuuri läbinuid oli 12, kellest 9 sai auhinna. Ecu tallide võistlejaist oli parim Liina Kask, saavutades 5. koha hobusel Artik. Selle parkuuri ajal tabas paika päeva ainus vihmasadu, mis õnneks kastis kohalviibijaid põhjalikult vaid paari ratsaniku sõidu ajal ehk umbes mõne minuti vältel.

Kertu Ollema ja Londa. Foto: Elari Aaboja / Hobunet

110 cm puhtuse ja kiiruse parkuur oli tehniliselt paras väljakutse, sest 24 startijast läbisid raja puhtalt ainult 4 võistluspaari. Neist parim oli Annika Veerpalu hobusel Casandra.

Annika Veerpalu ja Casandra. Foto: Elari Aaboja / Hobunet

Viimases klassis, 120 cm kõrguses ümberhüpetega parkuuris osales 15 sportlast. Nende hulgas startis Kullo Kender 5 hobusega, kellest kolmel õnnestus läbida rada puhtalt ning seega võistelda ümberhüpetel esikoha eest koos Anna Trei ja Annika Veerpaluga. Vaatemäng oli põnev. Annikal ja Basiliol õnnestus sõita puhas rada 18 sajandiksekundit kiiremini kui Kullol Clarence 22ga. Kullo Kender napsas ka 3. (Challenge) ja 4. (Free Bay) koha ning Anna Trei (Padishahh) tuli seekord viiendaks.

Anna Trei ja Padishahh. Foto: Elari Aaboja / Hobunet

Nõo Ratsaklubi ja ECU Tallid tänavad kohtunik Andri Sabrodinit, peasekretär Liina Hellsteini ja Ülle Taru suurepäraselt läbiviidud võistluse eest. Suur tänu ka kõikidele teistele suurtele ja väikestele abilistele, nii platsil kui kohvikus. Meeldivate kohtumisteni järgmistel võistlustel.

Fotosid üritusest: Elari Aaboja / Hobunet – http://www.facebook.com/hobunet