Ecu Tallides leidis lõpplahenduse Tartumaa Noorte Suvekarikas takistussõidus

15. septembril toimus Nõo vallas Ecu Tallides Tartumaa Noorte Suvekarika finaal takistussõidus. Finaalile kohaselt olid kõik parkuurid 5 cm kõrgemad kui varasematel etappidel. Iga vanuseklassi 3 paremat said auhinnatud kuldsete karikatega.

Eelmisel laupäeval pandi Ecu Tallides punkt Tartumaa Noorte Suvekarika sarjale. Osalejaid oli seekord mõnevõrra vähem kui eelnevatel etappidel: kokku anti päeva jooksul 58 starti. Oma rolli selles mängis kindlasti asjaolu, et üle Eesti toimus möödunud nädalavahetusel korraga mitmeid võistlusi. Põnevust jagus siiski terveks päevaks. Võistlejad said jõudu katsuda neljal erineval kõrgusel, neist 3 parkuuri olid karikasarja arvestuses.

Parkuuris 65-75 cm tõestas esikolmik veenvalt oma paremust: kolmanda koha aeg oli neljanda koha omast suisa 8,87 sekundit kiirem. Esikoha saavutas Anni Britta Pajoma hobusel Riina ning teenis ühtlasi karikasarja arvestuses 20 punkti, mis tõstis ta üldarvestuses 8ndalt kohalt teiseks. Parkuuri 2. koht läks Anette Zukkerile hobusel Artik ja kolmandaks tuli Laura Köidam Epicurosel. Kuni 16-aastaste karikasarja arvestuses sai 61 punktiga üldvõidu tabeli senine liider Berit Truuts (LMRK). Talle järgnes, nagu eelnevalt mainitud, Anni Britta Pajoma 42 punktiga ning kolmanda koha sai Kristi Vint (Nõo RSK), kes kogus samuti 42 punkti, kuid jäi finaalis Anni Brittale alla.

Kahefaasilises sõidus kõrgusel kuni 95 cm õnnestus II faasis puhtalt sõita vaid esikolmikul: Laura Köidamil Epicurosel, Birgit Kernal Picodellasel ja Lilli Partalal hobusel Whitney II. Enne finaali oli kuni 23-aastaste arvestuse edetabelis rebimine kõige tihedam. Sarja üldvõidu viis koju Laura Köidam (60 punkti) (Tartumaa RSK), kes on stabiilselt võitnud kõik etapid, millel on osalenud. Teise karika teenis Genely Mänd (Nõo RSK) 52 punktiga ning kolmanda karika omanikuks sai Anni Maisla (Viljandimaa RSK), kes kogus 48 punkti.

Auhinda võtab vastu Anni Maisla hobusel Orpheus. Foto: Karl-Eriku Ratsatalu

115 cm kõrgusel selgus esikolmik ümberhüpetel. Parimaks osutus Gea Kiudorf Pirellaga, paremuselt teine oli Marko Villemson Luxusel. Kolmanda koha sai Anna-Mari Raudsepp hobusel Lorendso. Kuni 26-aastaste karikasarja arvestuses oli parim Tjorven Siiboja (Tartumaa RSK) 52 punktiga, talle järgnes Gea Kiudorf (Pärna RSK), kes teenis 45 silma ja kolmas karikas läks Kristi Kõivule (Tartumaa RSK), kelle skoor oli 38.

Päeva lõpetas parkuur kõrgusel 120cm, kus võidutses taas Gea Kiudorf Pirellaga, teine koht läks jällegi Marko Villemsonile ja Luxusele ning kolmanda koha väärilise sõidu tegi Jaak Kalda Pahhel.

Takistust ületavad Marko Villemson hobusel Luxus. Foto: Karl-Eriku Ratsatalu

Nii said suvekarikad läbi päikese ja vihmahoogude selleks korraks jagatud. Nõo Ratsaklubi juhatuse liige Ivar Arme räägib, et karikasari sai ellu kutsutud sooviga innustada eelkõige vähese kogemusega noori ratsaspordihuvilisi järjepidevamalt võistlustel osalema. „Seda sihtgruppi, keda me soovisime karikasarjas osalema meelitada, eriti pean silmas kuni 16-aastasi ratsanikke, kohtab kõige sagedamini mitteametlikel nn. külavõistlustel. Tahtsime neile pakkuda võimalust esindada ennast ja oma klubi läbi suve ratsaliidu võistlustel, erinevatel võistlusväljakutel, kuid samas jõukohastes parkuurides“ jutustab Arme.

Sel aastal toetas karikasarja toimumist LEADERi programm ning juba otsitakse uusi võimalusi järgmisel aastal sarnase võistlussarja korraldamise jätkamiseks. Nõo ratsaklubi tänab kõiki ametnikke, abilisi ja koostööpartnereid Pärna talust, Kilgi tallist ja Karl-Eriku ratsatalust, kes selle sarja õnnestumisele kaasa aitasid.