ECU tallides toimus esimene kalenderplaanivõistlus

Eile leidis Tartumaal ECU tallides aset esimene kalenderplaanivõistlus "ECU Sügis 2011", mis sujus korraldajate sõnul kenasti. Kavas oli takistussõit kõrgusel 90-120 cm. Samaaegselt toimus ka kalenderplaaniväline võistlus kõrgusel 70-80 cm.

Puhtusele ja kiirusele peetud 90 cm kõrguse parkuuri võitsid puhta sõidu ja ligi viis sekundit järgnevast kohast kiirema ajaga Kertu Ollema ja Londa (Ruila Tall). Teist kohta väärisid selles sõidus Kelly Uuk ja Leedi Liivimaa RSK-st, kolmandaks tulid samuti vigadeta sooritusega Andres Tõnissoo ja Regets (LMRK).

110 cm samuti puhtus-kiirusparkuuri parimaks tunnistati Annika Veerpalu (Pärnumaa) ja Casandra veatu sooritus. Järgnesid Maria Popova (Vaikla) ja Pols ning Anna Trei (Parkuur) ja Ootus.

Veerpalu oli parim ka 120 cm kõrguses ümberhüpetega parkuuris, kus 15 paari hulgas läks ümberhüpetele 5. Veerpalu järel tegi ümerhüpetel paremuselt teise ja kolmanda nulliga soorituse Kullo Kender (Tartumaa) vastavalt hobustel Clarence 22 ja Challenge Z.

Kalenderplaanivälisest puhtusele toimunud parkuurist kõrgusel 70-80 cm võttis osa 30 tubli võistluspaari, kellest 10 lõpetasid vigadeta. Neist parima aja sai kirja Kristin Vähi Muumitrollil.

Peakohtunik Andri Sabrodini sõnul oli võistlejaid tõesti palju ja ilm väga ilus. "Võistlus läks igati korda," rõõmustas ta.

Tulemused leiate hobumaailma kalendrist: http://www.hobumaailm.ee/index.php?page=37&id=681