Edward Gal ja Glocks Undercover võitsid viimase MK-etapi koduses s`Hertogenboschis

Möödunud nädalavahetusel pidasid oma viimase MK-etapi Lääne-Euroopa koolisõitjad, kui s`Hertogenboschis oli parim Edward Gal hobusega Glock`s Undercover, kindlustades sellega ühtlasi ka liiga võidu.

Mulluse MK-finaali kolmas paar Gal ja Undercover oli näidanud parimat tulemust ka reedeses Grand Prix programmis ning ei petnud oma toetajate lootusi laupäevases Freestyle`iski. Võitjapaari esitust hinnati 84.925% vääriliseks. Teisele positsioonile sõitsid end 81.650 protsendiga sakslanna Isabell Werth ja Don Johnson FRH, kolmandat kohta väärisid 80.425% välja sõitnud hollandlane Hans Peter Minderhoud ja Glock`s Flirt.

Võidujärgses intervjuus ütles Gal, et kõik ei olnud siiski ideaalne. Tal tekkis probleeme kahel jalavahetuste seerial, kuid lõppresultaat oli siiski meelepärane. "Ma ootasin head tulemust, kuna Undercover oli soojenduses ülihea. Kui aga rahvast pilgeni täis tribüünide ette saabusime, ehmus ta ära. Sõitu alustades tundsin, et õnneks on siiski kõik korras," lisas võitja.

`Hertogenboschis peetud Indoor Brabant nimetust kandval võistlusel selgusid lõplikult üheksa paremat koolisõitjat, kes Lääne-Euroopa liigast Las Vegasesse pääsesid. Esimese üheksa hulgas oli viis sakslast, kuid kuna reeglite kohaselt saab igast riigist osaleda maksimaalselt kolm koolisõitjat, pääsevad Las Vegasesse kahe madalama asetusega sakslase asemel järgnevad. Las Vegase pileti lunastasid seega Edward Gal, Danielle Heijkoop ja Hans Peter Minderhoud Madalmaadest, Jessica von Bredow-Werndl, Fabienne Lütkemeier ja Isabell Werth Saksamaalt, Agnete Kirk Thinggaard Taanist, Morgan Barbancon Mestre Hispaaniast ning Paulinda Friberg Rootsist.

Daniel Deusser ja Cornet`s Amour; foto Külli Tedre

Lisaks koolisõidu MK-etapile peeti s`Hertogenboschis CSI5* tasemega takistussõiduvõistlus, mille 160cm kõrguste takistustega Grand Prix ümberhüpetel osales tervelt 16 paari. Võidu võtsid koos 87500 eurose auhinnarahaga valitsevad MK-võitjad Daniel Deusser ja Cornet`s Amour Saksamaalt. Neile järgnes Briti duo – Michel Whitaker ja Viking ning Scott Brash ja Hello Sanctos.

`Hertogenboschis toimunud suurvõistluse tulemused leiate aadressilt http://www.indoorbrabant.com/en/sports/results