Edward Gal ja Totilas ületasid ennast jälle!

Londonis 15-16, detsembril toimunud Olympia International Horse Show raames toimunud CDI-W etapil emotsioonidest puudust ei olnud. Võistlejate hulgas oli ju kaks hetkel maailma tipus olevat võistluspaari: Edward Gal Totilasel ning Adelinde Cornelissen Parzivalil.

Teisipäeva Grand Prix tehnilises skeemis sõitis Edward Gal tulemuseks 83.660%. Pärast Gali startinud Cornelisseni „running score“ oli Gal´iga praktiliselt võrdne kuni galopipiruettideni. Sealt aga punktikeskmine veidi alanes – ning ka viimane passaaž-piaffee tõi talle vähem punkte. Parzivali tulemus 81.277% tõi talle Grand Prix klassis teise koha.

Kolmapäeva Küris ehk muusikalises vabakavas tuli eelviimasena areenile Cornelissen Parzivaliga, kuid tema hästi üles ehitatud kava ei tulnud kahjuks välja nii hiilgavalt kui tavalisest, sest hobune oli millegipärast pinges ning sisse lipsasid mõned saatuslikud vead.

Kui Gali ja Totilase muusika algas, oli täiesti välja müüdud saal haudvaikne. See, mida me nägime oli enneolematu. Enne Küri toimunud GP sõidu arutelus FEI kohtunike koolituse läbiviija Dr. Dieter Schüle ja sõidu peakohtuniku Katrina Wüsti poolt Totilase nõrkade kohtadena välja toodud samm ja pikendatud traav sulasid dramaatilise muusika saatel märkamatult veatu passaaži, piaffee, piruettide ja küljenduste vahele ning ühe sammu tagant jalavahetused, mis Totilasele mõnikord probleeme tekitavad, tulid välja suurepäraselt. Hämmastav tasakaal, veatud üleminekud, fantastiline kergus ja harmoonia viisid tavaliselt nii tagasihoidliku koolisõidupubliku seisva ovatsioonini. Gali ja Totilase võit tuli Cornelisseni ja Parzivali ees 10%-se edumaaga ning tulemuseks saadud 92.300% viis koolisõidu jälle uutesse kõrgustesse!

Kolmanda koha saavutas mõlemas sõidus kodupubliku lemmik inglane Carl Hester hobusel Liebling II.

Eva-Maria Vint-Warmington