Edward Gal võitis Odense MK-etapi teist aastat järjest, liigat juhib Logutenkova

Kuigi laupäevases Odense Grand Prix programmis jäid Edward Gal ja Glock`s Voice alla Anna Kaspsprzakile ja Donnperignonile, suutis ta pühapäevases Küris tõusta teist aastat järjest poodiumi kõrgeimale astmele.

Taanis Odenses peeti möödunud nädalavahetusel Lääne-Euroopa koolisõiduliiga avaetapp, mille teist aastat järjest võitis Madalmaade staar Edward Gal, kes tänavu oli parim hobusega Glock`s Voice. Gal`i, kes laupäeval oli Grand Prix programmis alla jäänud Taani koolisõitjale Anna Kasprzakile, sõnul oli see võit üks raskeimate killast. "Hobune tundis end täna (toim: pühapäeval) paremini, kuid oli sellele vaatamata veidi närviline," sõnas Gal võidu järgselt. "Igatahes oli see parem sooritus kui Grand Prix`s. Tegemist oli alanud hooaja esimese sisevõistlusega ning seegi jättis oma jälje," lisas võitja. Edward Gal`i ja Glock`s Voice tulemus hinnati 78.000% vääriliseks.

Kuigi taanlastele ei tulnud avaetapilt võitu, hõivasid nende sportlased siiski teise ja kolmanda koha. Teisena lõpetasid laupäeval võitnud Anna Kasprzak ja Donnperignon tulemusega 77.100%, kolmandad olid Agnete Kirk Thinggaard ning Jojo AZ tulemusega 76.250%.

Kuigi Lääne-Euroopa liigas peeti alles avaetapp, on mitmetel sportlastel juba punkte eelnevastki. Erinevalt takistussõidust, on koolisõidus lubatud Lääne-Euroopa liigast kvalifikatsiooni püüdvatel sportlastel noppida punkte ka kuni kahelt Kesk-Euroopa liiga etapilt. Just sellise tee on valinud nii Tallinnas kui Šiauliais võitnud ukrainlanna Inna Logutenkova, kes mõlemalt etapilt võttis võidupunktid. Tallinna punktisummaks oli Logutenkoval 20, Leedus väiksema startide arvu tõttu 10. Sellel asjaolul on Logutenkova hetkel 30 punktiga Lääne liiga liider. Teisena on 20 punkti ehk ühe võidu kogunud neli sportlast: Edward Gal, prantslane Alexandre Ayache, šveitslane Marcela Krinke Susmejl ning sakslanna Ellen Schulten-Baumer.

Kõik Odense võistluse tulemused leiate aadressilt http://jbk.equilive.dk/#20