Edward Gali Sisther de Jeu läheb varajasele pensionile

Madalmaade tippkoolisõitja Edward Gali GP mära Sisther de Jeu karjäär otsustati lõpetada veel enne hobuse 14 aastaseks saamist ning teda kasutatakse edaspidi sugumärana.

Kevadel kõigest 14 aastaseks saava Sisther de Jeu omanik Emmy de Jeu, ratsanik Edward Gal ja nende treener Nicole Werner otsustasid, et mära ei ole tippspordiks piisavalt hea närvikavaga ning tal on parem järgnevad aastad veeta rahus karjamaal.

Sisther de Jeu saabus Gali talli 2005. aastal ning paar esindas juba järgmisel aastal Noorhobuste MMil Hollandit, saavutades 6 aastaste hobuste finaalis 7nda koha. Aasta hiljem tuldi Madalmaade Väikse Ringi meistriks ning nende GP debüüt toimus 2008ndal aastal. Kuigi paari saatis teatud edu, ei suutnud hobune võistluspingega kunagi päriselt leppida, ning kui Totilas 2009. aastal staaristaatuse saavutas, muutus mära teisejärguliseks. 2011. aastal pärast Totilase müüki tehti küll comeback ning võideti Euroopa Meistrivõistluste võistkondlik pronksmedal.

Edwardi ja Sisther de Jeu viimane ühine võistlus toimus rohkem kui aasta tagasi Amsterdamis, kus osaleti MK etapil, kuid pärast seda pole hobune kordagi võistlusareenile sattunud. Omanik Emmy de Jeu tänas pressiteates Edwardit, treenerit ning hobuse hooldusmeeskonda, lisades, et tal oli ilus karjäär mitmete tipphetkedega. "Sisther andis mulle palju – sõpru üle maailma, ilusaid hetki võistlustel, teadmisi hobustest ning imetluse ratsanike ja kogu tiimi üle, kes hobustega tegeleb. Ta on kindlasti rõõmus, et saab edasise elu veeta karjamaal. Usun, et see oli parim otsus!" lisab omanik oma Facebooki lehel.

Foto: Külli Tedre

Gal lisab, et Sisther ei olnud alati just kerge hobune sõita, kuid see-eest nautis ta tema treenimist, mis õpetas teda palju ning ei lasknud kunagi laisaks minna. "Olen tema üle õnnelik, et ta saab oma teenitud puhkuse," lausus sportlane.