Edward Gal\’ilt ja Moorlands Totilas\’elt uus Grand Prix maailmarekord!

Täna pärastlõunal tõestas Edward Gal, et tema võistlusratsu Totilas on vaieldamatu maailma number üks, kui saavutas Suure Auhinna sõidus maailma rekordtulemuse 84.085%.

Väidetavalt olid sõidus minimaalsed kõrvalepõiked, kuid üldiselt oli iga harjutus kõvasti üle standardi. Fenomenaalne paar sai kokku 5 kohtuniku käest 23 hinnet "10".

Loomulikult on Holland peajagu teistest ees. Järgmine sensatsioon on see, et hõbe on Inglismaa käes, kes on Saksamaa pronksi kohale pressinud. Rootsi on neljandal kohal.

Sõitjate esikolmik oli kohtunikele ühehäälselt väga selge ja tulemused on suurte vahedega: Totilase ja Parzivali vahe on 4% ja teise-kolmanda koha vahe on omakorda 4%. Kauaaegne maailma esisõitja Anky van Grunsven ja tema põhihobune Salinero on alles 6. kohal.

Homme astuvad 30 parimat välja GP Special programmis, võitlemaks individuaalsete medalite eest.

P.S. Eestlaste esimene start:

Uudise avaldamise hetkel on käimas takistussõit kiirusele (tabel C) kõrgusel 150 cm, kus Rein ja A Big Boy on online-tulemustes hetkel kuuendal kohal! Sõitnud on juba 60 sportlast, aga tervelt 17 veel startimata! Tiit ja Cinnamon on juba võistlenud ja nende positsioon on 32.

Angelique Maasik