Eelmisel nädalavahetusel toimusid takistussõiduvõistlused Niitväljal ja Saksa Ratsakoolis

Niitvälja Takistussõidu põhisõidu võitjad. Foto: Laura Pedjak / laurapedjak.smugmug.com

Eelmisel nädalavahetusel olid takistussõitjad võistlustules kahel võistlusel – Niitväljal toimus kahepäevane takistussõiduvõistlus, mille raames peeti ka Suvise Ponikarika finaal; Saksa Ratsakoolis selgusid Tartu Linna MV parimad ja ühtlasi toimus ka Tartumaa Meistrid karikasarja VI etapp.

Niitväljal oli esimene päev peamiselt ponide päralt, ainsa avatud arvestusena toimus harrastajate tiimide võistlus. Pühapäeval hüpati võidu neljas parkuuris, põhisõiduks oli rajameister üles seadnud 120/125 handicap raja.

Harrastajate tiimide sõidus osales laupäeval kolm tiimi – parima tulemusega lõpetasid “Niitvälja Olümipialootused” koosseisus Kadi Kokla (Hiiumaa RSK) ja Belle Charmante, Kristina Hirtentreu (RSK KRT) ja Veritas, Hele Helstein (Tartumaa RSK) ja Engadin ning Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK) ja Baron Abruka.

Pühapäevast võistluspäeva alustati 80/90 cm puhtus-kiirus parkuuriga. Viiekümne kolmest osalejast lõpetas vigadeta sooritusega kakskümmend seitse. Sõidu võitsid Kendra Liis Konsa (RSK FenEst Equestrian) ja Tim.

Kristiin Sõõrumaa (SA Tallinna RK) ja Orhidee olid võidukad 100 cm puhtus-kiirus parkuuris, teise tulemuse said kirja Elly-Marie Hermlin (Tondi RSK) ja Rosen, kolmandad olid Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Adelina.

Võistluse eelviimases parkuuris osales 42 paari. Parima tulemusega lõpetasid 110 cm rajal Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Domingo.

Niitvälja võistlusele pandi punkt 120/125 handicap rajaga. Stardis oli 27 paari, vigadeta sooritusi oli kuus. Kiireima ajaga sõitsid end esikohale Hanna-Marie Vabaoja (Tondi RSK) ja Golden Grace K, teise tulemuse sõitsid välja Margit Mägi (RK Ruila Tall) ja Lafayette Z, kolmandad olid Anni Kaljund (RK Ruila Tall) ja Just MeVDM.

Kõik Niitvälja tulemused leiab siit.

Pilte Niitvälja võistlusest saab vaadata ja tellida siin.

Tartumaal, Saksa Ratsakoolis toimunud võistlusel selgusid parimad viies parkuuris. Põhiparkuuriks oli 120 cm parkuur, mille raames selgusid ka Tartu Linna MV parimad.

Võistlust alustati 60-70 cm parkuuriga, mille raames kogusid osalejad ka punkte Tartumaa Meistrid karikasarja tutvumisklassi arvestuses. Sõidus osales kuuskümmend kolm paari. Parima tulemusega lõpetasid Raili Kübar (SA Tallinna RK) ja Fazenda.

90 cm puhtus-kiirus parkuuris koguti jällegi TM karikasarja punkte, sedapuhku harrastajate arvestuses. Lisaks selgitati Tartu Linna MV parimad laste ja harrastajate arvestuses. Sõidu võidu ja ühtlasi ka harrastajate Tartu Linna MV kulla teenisid Grete-Liis Lepp (Liivimaa RK) ja Charlene. Teise tulemuse sõidu arvestuses ja Tartu Linna MV kulla laste arvestuses teenisid Getter Somelar (Liivimaa RK) ja Iibis Korall.

100 cm parkuuris koguti TM karikasarja punkte avatud arvestuses. Sõidu raames krooniti Tartu Linna meistrid juunioride ja noorte vanuseklassis. Sõidu võidu ja meistritiitli viisid koju Gertu Marion Lepp (Tartumaa RSK) ja Charlene, teise tulemuse sõidu arvestuses ja MV arvestuses sõitsid Getter Somelar ja Iibis Korall, pronksi ja ka sõidu kolmanda tulemuse said kirja Hanna-Stiina Miljukov (Liivimaa RK) ja Weenus S.

15 paari osales avatud arvestuse 110 cm parkuuris, kus parima sooritusega lõpetasid Kati Raidma (Vändra RSK) ja Harole.

Võistluse põhisõidus osales 12 paari, rajameister oli üles seadnud 120 cm raja. Sõidu raames selgusid ka seenioride arvestuses Tartu Linna parimad. Võidu noppisid Kätlin Punnek (Nõo RK) ja Lexus, teise tulemuse said kirja Deily Aul (Tartumaa RSK) ja Daylian D.V., kolmandale kohale platseerusid Laurel Kask (Tondi RSK) ja Beirut.

Kõik tulemused leiab siit: https://ratsanet.ee/system/files/9827/Tulemused.pdf?1629653895