Eeloleval nädalavahetusel alustavad ERL-i rakendispordi ja EHS-i takistus- ning koolisõidu karikasarjad

Kui algava nädalavahetuse suurimaks ratsaspordisündmuseks Eestis on rahvusvaheline takistussõiduvõistlus Ruila Kevad, siis tähelepanu pälvivad kindlasti ka kahe karikasarja avaetapid.

Rakendisportlased alustavad ERL-i karikasarja etapiga perekond Saksa ratsakompleksis. Sarjas peetakse arvestust Väikese ja Suure karika klassides. Väikeses karikas on eraldi kavas noorte hobuste ning avatud klass, suures karikas on eraldi arvestus hobu- ja ponirakenditele. Kokku on ERL-i rakendispordi sarjas tänavu neli etappi, millest arvesse läheb kolm paremat. Järgmine etapp on juba nädala pärast Vastse-Kuustes, järgmised 4.-5. juulil Raplamaal Lau külas ning viimane etapp 25.-26. septembril Olustveres.

EHS-i (Eesti Hobusekasvatajate Selts) takistus- ja koolisõidusarjas on kavas mõlemal alal kolm etappi, millest viimast loetakse finaaliks. Avaetapid peetakse eeloleval nädalavahetusel Toris, kus laupäeval on kavas takistus- ja pühapäeval koolisõit. Takistussõidus võistlevad kuni 80cm kõrguses parkuuris 4-5aastased tori tõugu hobused ning eesti hobused, kõrgusel 100cm, samuti 110cm, eraldi tori ning trakeeni tõugu hobused. Koolisõidus peetakse A-taseme skeemides eraldi arvestusi 4-5aastastele tori tõugu hobustele, eesti hobustele ning noor- ja harrastusratsutajatele tori tõugu hobustel. L-skeemides on arvestused vaid tori tõugu hobustele.

Mõlema sarja üldjuhendid leiate Eesti Ratsaspordi Liidu koduleheküljelt.