Eeloleval nädalavahetusel selgitatakse Eesti meistrid rakendispordis

Eeloleval laupäeval ja pühapäeval viiakse Raplamaal Lau külas asuvas Madise tallis läbi tänavused Eesti meistrivõistlused hobu- ja ponirakenditele. Lisaks tiitlivõistlusele peetakse kodumaal neli takistussõidu ja kaks koolisõiduvõistlust.

Kindlasti olulisimaks kodumaiseks sündmusel algaval nädalavahetusel on rakendispordi tiitlivõistlused. Raplamaal asub esialgse informatsiooni kohaselt starti 15 ekipaaži, kelle hulgast selguvad medalistid nii poni- kui hobuserakenditel. Meistrid selgitatakse tasemel Keskmine, kuid erinevus on maratoniraja pikkuses. Hoburakenditel on maratoni pikkuseks 9500 m ja sisaldab kuute krossitakistust, ponidel on distantsiks 5500 m ja viis takistust.

Samas peetakse ka tradistiooniline võistlus Rapla Rakend. Raplamaa rakendi võistlusele on ette nähtud esemelised autasud, millised on välja pannud Raplamaa tootjad. Võitjad saavad ainulaadse käsitööna medalid, mis on valmistatud Puraviku Tuuleveski veskiseppade kätetööna. Hobuseid autasustatakse kõikides sõitudes rosettidega. Rapla maakonna parimale rakendisportlasele on välja pandud eriauhind.

Esimesel päeval s.o. 20.07. leiavad aset kaunites kostüümides koolisõidud ja täpsussõidud. Kutsarid sooritavad koolisõiduaias kauneid kujundeid ja nende esitlusi hindavad vabariigi tippkohtunikud. Samal päeval tuleb kutsaritel veel sõita keeruline täpsusrada koonuste ja pallidega. Oodata on suuri kiiruseid ja põnevaid lahendusi raja läbimisel. Laupäeva õhtul toimub ka võistlejate ühine grillpidu ning muu hulgas selgitatakse välja ka parim groom (kutsari abiline – kaassõitja).

Teisel päeval s.o. 21.07. võisteldakse rännakul, kus pannakse proovile hobuste vastupidavus ja seejärel kihutatakse krossis. See toimub karjääris, kuhu on ehitatud kuus kiirustakistust. Siin tuleb kutsaril hobusega läbida vett, ületada sildasid ja turnida künkanõlval. Pealtvaatajatele on krossitakistused hästi jälgitav ja üritus on kõikidele tasuta. Kõik on oodatud kaasa elama ja nautima nädalavahtust hobuste seltsis. Võistluse korraldajaks on Märjamaa Spordiklubi, Tori Hobuse Selts ja Eesti Ratsaspordi Liit.

Laupäeval leiame kalendrist kaks koolisõiduvõistlust. Perila tallides peetakse EHS-i karikasarja "Tori hobune 2013 ja Eesti hobune 2013" koolisõiduetapp, samuti korraldatakse Rahula tallis suvine treeningvõistlus. Takistussõitjad võistlevad laupäeval Vao Karikale Väike-Maarja lähistel Vaol, pühapäeval on kavas traditsioonidega Lagedi Derby ning samuti jätkub Saarte Avatud Karikavõistlused Takistussõidus etapiga Saaremaal Kõljalas.