Eeloleval nädalavahetusel toimuvale rakendikoolitusele on veel viimane võimalus registreeruda

Eesti Ratsaspordi Liit korraldab eeloleval nädalavahetusel Tartumaal Luunjas Urmas Saksa ratsakompleksis põhjaliku koolituse rakendispordi huvilistele. Poola koolitaja, rajameister Tadeusz Kodz jagab oma teadmiseid rakendist rajameistreile, kohtunikele ning sõitjaile kahel päeval.

Koolitus algab mõlemal päeval kell 11.00. Eesti rakendispordi manager Marko Villemson kinnitas, et kahepäevane koolitus sisaldab endas teadmiste jagamist nii sõitjaile, rajameistritele kui kohtunikelegi: „Kui 31. märtsil, laupäeval jagatakse teadmiseid sõitjaile ja rajameistreile, siis pühapäeval ei tee me aprillinalja, vaid koolitame juba koolisõidukohtunikke ja veelkord sõitjaid. Kõike saab näha ka praktikas.“

Kodz ise on eelseisvat koolitust kommenteerides öelnud, et tema annab Eesti rakendispordi huvilistele niinimetatud alussärgi, põhimõtted, millele ja kuidas toetuda: „Edasipidi, kui soovite saada lisaks alussärgile ka ülikonda, on meil inimesi, kes on rõõmuga nõus tulema kohale ja teid aitama.“

Eesti rakendispordi manageri Marko Villemsoni sõnul oli sellisel tasemel koolitajat, eriti just kevadisel ajal üsnagi raske Eestisse kutsuda. „Pidime koos Urmasega (Saks) laveerima erinevate kuupäevade vahel. Oli ju Kodzil vabam aeg põhimõtteliselt ainult kevadel või sügisel. Kuid ta on ju poolakas ja neile, katoliiklastele, on Suur Reede traditsiooniliselt olnud väga tähtis püha. Nii sellelgi korral. Lõpuks saime paika eeloleva nädalavahetuse.,“ rääkis Villemson.

Info ja registreerimine Marko Villemson villemsonmarko@gmail.com 5217632 ja koolituse juhend on leitav http://www.ratsaliit.ee/est/g114s3428?mode=print. Infot leiab ka Facebookist Eesti Hoburakendispordi grupist.