Eesti edetabelid püsivad juuni lõpus suuremate muutusteta

Järjekordne kuu on möödunud ning seetõttu heidame traditsiooniliselt põgusa pilgu ERL-i edetabelites toimunule. Võistlusi on suveperioodil palju ja seetõttu suurenevad punktisummad märkimisväärselt. Samas ei ole suuri muudatusi võrreldes eelneva kuuga aset leidnud.

Takistussõidu seeniorite arvestust juhib endiselt Gunnar Klettenberg (GKG), kellest palju ei jää maha tänavuse aasta suurim tõusja Paul Argus (Tondi). Kolmandal kohal jätkab Urmas Raag (GKG), seejärel Tiit Kivisild (Ruila Tall) ja Rein Pill (Ruila Tall). Noorte liidrina jätkab Kätlin Sehver (Ruila Tall), juuniorites Susan Kaleta (Viljandimaa) ja ponisõitjatest on hetke parim Linda Randpere.

Koolisõiduski ei ole toimunud olulisi muudatusi. Täiskasvanute klassis juhivad Grete Barake (Black Stallion) ja O. Hot Chocolate, teisel positsioonil on vastne Eesti meisterpaar Dina Ellermann (Tondi) ja Landy’s Akvarel ning kolmandal Tiina Kuusmann (KRT) ja Stallone. Parim noorte paar endiselt Getter Kangur (Tondi) ja Palladion, juuniorite klassis lükkasid senise liidri Madli Katriin Tautsi (Tondi) ja Faksase teisele kohale Ruudu Soo (Saaremaa) ja Belmondo. Poniklassi liidrid juunikuu lõpuga on Marii-Heleen Raidmets (Audruranna) ja Rokit.

Kolmevõistluse parematest saame nimetada nii seenior- kui noorteklassis Madli Murelit (Mondes), juuniorite liidriks on Eliise Kõva (Järvamaa), poniklassi edukaimaks tõusis Kati Raidma (Vändra).

Kestvusratsutamise põhitabelit juhib perekond Rohtla (Ruila Tall), kusjuures liidriks on Anne, teisel kohal Heigo. Noorteklassi liider on juuni lõpuga Kairit Kalbre (EER), juunior- ja poniklassis Kairiti õde Merilin (EER).

Rakendisportlaste üldarvestuses jagavad võrdse punktisummaga esikohta kutsarid Anu Pärisoo (Caballus) ja Ungaris elav ja treeniv Pille Oberpall (Kurtna).

ERL-i edetabelid leiate endiselt aadressil http://www.ratsaliit.ee/est/g183 .