Eesti entusiastide IT panus Ukraina ratsakogukonna toetamisesse

Eesti spordisektor on Ukraina sportlasi ja spordisektorit toetanud alates 2022. aasta sõja algusest mitmel viisil. Spordialade nimekirjast, kes on ühel või teisel viisil oma panuse andnud, võib leida ka ratsaspordi. IT-spetsialistidest hobuentusiastid ja Ratsaneti loojad Tatjana ja Martin Kiilo on Ukraina hobustele loodud heategevusfondi Ukrainian Equestrian Charity Foundation ühed algatajad. Fond on tänaseks aidanud juba 5000 hobust ja teeb tööd ka selle nimel, et sõjas hävitatud ratsaspordi harrastamiseks vajalik infrastruktuur uuesti üles ehitatud saaks. 

Rahalisi toetusi on heategevusfond saanud nii eraisikutelt kõikjalt maailmast kui ka suurtelt ja tuntud organisatsioonidelt nagu näiteks Blue Cross, IFAW ja Bergmann Equine. Lisaks on fondi oma panuse andnud ka UK Equestrians for Ukraine ja mitmed hobuste kasvatajate organisatsioonid Euroopast ja USAst.

Lisaks rahalisele panusele on toetajad annetanud ka söötasid, söödalisandeid, allapanu, talvetekke jne. Väga suur abi oli fondile ka FEI Solidarity poolt, mis aitas kokkupandavate tallidega, et saaks kiiresti korraldada ajutise varjupaiga hobustele. Lisaks on USA ratsaliit toetanud fondi kaudu Ukraina veterinaare.

Heategevusfondi tiim, Martin ja Tatjana paremal

MTÜ asutajaks on Ukraina ratsaliidu peasekretär Mykhaylo Parkhomchuk. Martin ja Tatjana on olnud vabatahtlikena fondi töösse kaasatud kohe algusest ja aidanud erinevate tegevustega, alates ITst ja kampaaniatest kuni projektide ja humanitaarabi koordinatsioonini välja.

Aitäh, Tatjana ja Martin!