Eesti esimese rahvusvahelise kestvusratsutamise võistluse võitis Virge Laur

Möödunud nädalavahetusel tehti Kurgjärvel ajalugu, kui toimus Eesti esimene rahvusvaheline kestvusratsutamise võistlus. Üllatuslikult võitis selle meie oma sõitja Virge Laur hobusel Filly Bella.

Üllatusena seetõttu, et Virge ei plaaninud võistlusest üldse osa võtta, samuti oli ju oodata vägevat konkurentsi välisriikide näol. Juhtus aga nii, et näiteks võistluse peatoetaja, Araabia Ühendemiraatidest pärit Ali Mohammed Al Muhairi kohale ei jõudnudki. Põhjuseks tuhapilvest tingitud häiritud lennuliiklus. Samamoodi ei lennanud Inglismaalt kohale Kaja Tuisk, kes algselt pidi võitnud hobusega ise võistlema.

Võistlus aga oli sellegipoolest hästi korraldatud ning esindatud olid kuue riigi sportlased. Hea uudis oli ka see, et ükski eestlane ühelgi distantsil katkestama ei pidanud.

Nagu juba mainitud, ostus põhisõidus (CEI2*) parimaks kohalik võistluspaar Laur / Filly Bella, kellel kulus 120 km läbimiseks 7 tundi ja 14 minutit. Keskmiseks kiiruseks kujunes 16,581 km tunnis. CEIY2* arvestuses oli vaid üks võistluspaar – Kairit Kalbre ja Baltimor, kes lõpetasid distantsi 7 tunni ja 50 minutiga, keskmiseks kiiruseks 15,315 km/h.

Sama pikal distantsil selgitati välja ka tänavune Eesti Meister, kelleks on Marian Kikas hobusel Oopus. Nende sõiduaeg ning –kiirus muide ühtisid peaaegu täpselt Virge Lauri ja Filly Bella omadega.

Võistluse raames toimus ka 80 km pikkune sõit CEI1* tasemel, kus võidutsesid põhiliselt naaberriikide esindajad, eesotsas norralasest võitja Olaug Espeli Carstenseniga, kes võistles hobusel Al Thaka Mellemgaard. Juunioride arvestuses osutus parimaks Ieva Lapeikyte hobusel Sultonas Leedust. Kõik eestlased muide, kes sellel distantsil võistlesid, startisid CEI taseme võistlustel esmakordselt.

80 km avatud klassi võitis Egle Kalev hobusel Frank-Fränk.

Korraldajate sõnul oli ilm küll pealtvaatajatele mõnus, kuid hobustele väga palav, ning soovitud jahedus saabus täpselt järgmise päeva hommikuks. Sellest ja ohtratest sääskedest hoolimata õnnestus kõik suurepäraselt, rääkimata sellest, et meie sõitjad näitasid korralikke tulemusi.

Võistluse tulemused hobumaailma kalendri rubriigis.

Sanna Turu fotosid võistlusest fotoalbumis.