Eesti esindatud Taanis rahvusvahelisel rakendivõistlusel

18-22. mail toimus Taanis Dorthealystis rahvusvaheline rakendivõistlus CAI-B 1, kus osales ka eesti rekendisportlane Pille Oberpal, kes elab ja treenib Ungaris. Möödunud aastal võistles ta edukalt madalamas katekoorias ning see aasta alustas oma vanema hobusega võistlemist kõrgemas klassis, saavutades oma esimesel rahvusvahelisel võistlusel 7. koha.

Kokku osales võistlusel 15 ühe- ja 15 kahehobuserakendit ning 4 neljahobuserakendit. Ponide arvestuses asus võistlustulle 13 ühe-, 5 kahe- ja 2 neljaponirakendit.

Kolmapäeval, 18. mail stardijärjekorda vaadates selgus, et Pille pole üldsegi stardijärjekorras, kuid oli üks ungarlane, kes ei saanud tulla. Tuli välja, et kellegi näpuvea tõttu oli stardinimekirjad pisut moondunud, kuid pärast väikest asjaajamist sai kõik õnneks lahendatud. Selle peale ilmus vardasse ka eesti lipp, kuid tagurpidi. Pärast väikest riidlemist keerati õige külg ülespoole. Järgnes veterinaarkontroll, mille läbimisel Pille hobusel probleeme ei olnud.

Neljapäeval toimus koolisõit ning ka koolisõidu presentatsioonvõistlus, mis ei mõjutanud lõpptulemusi, kuid oli lisatud võistluse põnevamaks muutmise eesmärgil. Näidisvõistlusel hinnati üldmuljet ja detailide kokkusobivust. Pille Oberpal ja groom Pille-Riin Roosileht ning hobune Siglavy Capriola Ferdinand said koolisõidus tulemuseks 61.57 kp. Võitis Henrik Høper 40,58 karistuspunktiga.
Pille sõnul tuleb tööd veel kõvasti teha, kuid miski pole võimatu. Galopid õnnestusid kenasti mõlemast jalast. Kui pikendusi konkreetsemalt nõuda, tulevad ka need juba ilusti välja. Rohkem tuleb harjutada kaheksate sõitmist ühe käega, et keskjoonele tagasi jõuda.

Reedel sai pisut hinge tõmmata ja rahulikult maratoniks harjutada. Pille sõnul oli maratonirada päris raske, maastik oli väga künklik. Kokku oli rajal 8 takistust 6 väravaga, A osa pikkus 7200m, D osa 1000m ja E osa 8600m.

Laupäeval jõudis siis kätte maratonisõidu aeg. Enne võistlust õnnestus vaadata mõningate ponirakendite sõite ning nende kiirust nähes tuli groomil kerge pabin sisse. Pille siiski lohutas teda ja ütles, et ei kavatse ise nii kiiresti sõita. Pille-Riin Roosileht oli Pille Oberpali vankris kallutajaks ka möödunud aastal, kuid seekordne võistlus oli talle siiski elus alles teine. Seda arvestades oli ta Pille arvates äärmiselt tubli.

Maratonisõit sujus päris hästi, üks pall siiski kukkus ning tulemuseks 11. koht 94,77 punktiga. Kuna Pille hobune, keda igapäevaselt lihtsalt Silveriks kutsutakse, ei ole väikestes kurvides veel piisavalt osav, ei tulnud liiga kiiret aega. Maratonijärgne veterinaarkontroll aga läbiti kiirelt ja probleemideta. Maastikusõidu võitis taas Henrik Høper 70,42 punktiga.

Täpsussõidus, mis toimus pühapäeval, oli üles seatud kolm slaalomit ja üle silla minek. Sõit õnnestus Pillel väga hästi, rajal kukkus kaks palli, kuid sõit oli kõigist kiireim. Kokkuvõttes tuli täpsussõidust teine koht 6 karistuspunktiga. Võitjaks tuli Tina Nielsen (0 kp).