Eesti Hobusekasvatajate Selts sai järgnevaks neljaks aastaks uue juhatuse esimehe

Laupäeval kogunesid Eesti Hobusekasvatajate Seltsi (EHS) liikmed Tartus, Eesti Maaülikooli aulas, seekord oli kokkusaamise põhjuseks korraline üldkoosolek, mille üheks olulisemaks päevakorrapunktiks oli uue juhatuse esimehe valimine.

Koosoleku juhatas sisse EHS trakeeni tõugu hobuste kasvatajate haruseltsi juhataja Peep Puna, kes andis sõnajärje üle tegevdirektor Krista Sepale. Seejärel mälestati mälestusseisakuga möödunud aastal meie seast lahkunud seltsi liikmetest hobusekasvatajaid, mille lõppedes alustati koosoleku sisulise tööga.

Esmalt anti sõna Maaülikooli emeriitprofessor Olev Savelile, kes ühtlasi valiti ka koosoleku juhatajaks. Seejärel esinesid tervitustega põllumajandusministeeriumi asekantsler Toomas Kevvai ning Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretär Siim Nõmmoja. Koosolek jätkus läinud aasta aruande ja revisjonikomisjoni aruande aruteluga, kinnitati haruseltside juhatused ja revisjonikomisjoni koosseis, misjärel asuti valima uut EHS juhatuse esimeest kahe kandidaadi, Kajar Lemberi, Eesti Sotsiaaldemokraatliku partei ja Riigikogu liikme, ning Maario Laasi juristi, eraettevõtja ja ettevõtluskonsultandi, seast.

Mõlemad kandidaadid esitasid koosolekulistele oma nägemuse EHS tulevikust ja ülesannetest, mis tuleks seada, muutmaks seltsi tööd paremaks. Kandidaatide sõnavõtud köitsid kohaletulnuid, selle tunnistuseks on ka üsnagi pingelised valimistulemused. Laas kogus ühtekokku 71 poolthäält, edestades 64 poolthäält kogunud Lemberit. Nii valitigi EHS uueks juhatuse esimeheks Laas.

Vastne juhatuse esimees tänas oma sõnavõtus kõiki, kes tema poolt hääletades avaldasid usaldust tema nägemusele EHS tulevikust, ühtlasi tänas konkurent Kajar Lemberit ning avaldas lootust, et Lember osaleb edaspidigi aktiivselt EHS tegevuses. Koosolek jätkus erinevate ettekannetega, selle lõpetas õhtusöök.

Rohkem koosolekul arutletud küsimustest saab lugeda lähiajal.

Eesti Hobusekasvatajate Selts