Eesti Hobusekasvatajate Seltsi liikmed kogunevad seminarile Pärnumaale

Aprilli lõpul, täpsemalt 24.-25. aprillil toimub Pärnumaal Audru ja Tõstamaa valdade piiril asuvas Kõpu külas Maria talus Eesti Hobusekasvatajate Seltsi (EHS) kevadseminar, mis on kõigile EHS liikmetele tasuta.

Maria talu peremees Enn Rand rääkis, et ürituse korraldavad koostöös EHS, Maaelu Edendamise Sihtasutus ja Maria Talu.

"Eks me teeme seda kõike selleks, et populariseerida hobuseid, tutvustada eelkõige ratsaturismi kõige mitmesugusemaid võimalusi. Tahame, et inimesed suhtleksid omavahel, et talu- ja ühtlasi ka ratsaturism omandaks järjest suuremat populaarsust," rääkis Rand.

Talu peremees ja kauaaegne EHS liige selgitas, et tänapäeval turismitalu omanikuna näeb ta sageli, et kuigi inimestel on võimalus puhkepaketti omades ratsutamiseks, seda siiski ei tehta: "On kadumas ratsutamiskultuur. Meie inimesed ei oska enam ratsutada. Eks see seminar olegi selleks, et turismitaludes seda oskust ja võimalusi laiemalt propageeritaks."

Lisaks turismindusele esinevad seminaril ettekannetega Eesti Maaülikoolist Haldja Viinalass ja Krista Rooni, hobuste haigustest ja nende ennetamistest räägib Tiit Siiboja, külastatakse omaaegset Tõstamaa mõisa talli, toimub palju muudki huvitavat. Täpsem info www.ehs.ee

Eesti Hobusekasvatajate Selts