Eesti hobuste pidu Jäleveres ehk Paemurru Karikas 2013

16. juunil toimus Jäleveres neljandat korda takistussõiduvõistlus, mis on kujunenud eesti hobustega võistlejate üheks lemmikuks. Sel aastal toimus nimetatud võistluse raames ka EHS poolt korraldatav ja toetatav eesti hobuse karikasari.
 
Eesti hobustele oli kavas kolm võistlusala: 60, 80 ja 100 cm.
 
Kõrgeima parkuuri – 100 cm – eesti hobuse auhinna viis Pärnumaale Vändra RSK võistleja Kati Raidma 7 aastase täkuga Ralf, järgnesid RSK Ruttar võistlejad Katrin Melts Rodotendronil ja Siiri Tamm 13 aastasel täkul Romeo.
Võitja hobune Ralf on mitmekülgseim ja väga heade tulemustega igal ratsaspordialal eesti tõugu sugutäkk, kes põlvneb täkust Rall 729E ja kelle ema on kuulsa Ami tütar Vami.
 
80 cm takistussõidus tegid puhta sõidu neli võistluspaari. Võidu kindlustas teisest kohast ligi kahe sekundi võrra kiirem sõit Kati Raidmale ja Ralfile, kelle treener on Maila Kukk. Järgnevad auhinnalised kohad jagasid treener Külliki Sinikase õpilased Katrin Melts Rodotendronil, Siiri Tamm Ruttar II-l, Carmen Melts Vallal, Siiri Tamm Romeol ja Katrin Melts Vallal.
Suurepärase saavutusega sai hakkama 18 aastane eesti tõugu mära Valla. Kuuest auhinnalisest kohast kuulus Vallale või tema järglastele viis kohta. Tema enda sõit on ikka veel täiuslik ja nauditav sõna tõsises mõttes iga ilmaga ja sealjuures väga noore – 11 aastase Carmeniga.

Valla oma järglastega
 
60 cm takistussõidus tegid eesti hobused 13 starti. Võitis Annabel Põder Tondi RSK-st hobusega Rahotep, kes on täku Ralf täisvend. Järgnesid Kati Raidma Teelega, Kristi Kõiv Vurlega, Siiri Tamm Ruttar II-ga, Emma Emilie Sonne Tohtri Eeviga ning Arleen–Mary Lõpp Aritaga.
 
Eesti hobusetega võistlejatele on Paemurru Karikast kujunenud üks suurimaid võistlusi aastas, kus kõik võistlejad leiavad omale jõukohase parkuuri. See on üks vähestest võistlustest, kus on võimalik noore hobuse ja ratsanikuga teha esimene start, tundes tuge ja julgustust nii korraldajate kui kaasvõistlejate poolt.
 
Paemurru Karika võistluspäev tõi kokku eesti hobuse sõbrad, Jälevere külarahva, professionaalsed muusikud ja Vastemõisa laulumehed ansamblist Pangepoisid.
 
Tänusõnad kuuluvad kindlasti Paemurru Karika korraldajatele Linda Leemetsale, Merit Tõkkele ja perekond Sinikatele, kes lõid mõnusa õhustiku terveks päevaks nii võistlejatele kui pealtvaatajatele, mida ka lühiajalisel paduvihmal ei õnnestunud rikkuda.

Võistlejatele soovib puhast sõitu Linda Leemets
 
Hobuüritust on igal aastal toetanud Suure-Jaani Vallavalitus ja seekord tugevamalt ka Eesti Hobusekasvatajate Selts. Loodame, et Lindal ja Meritil jätkuks jaksu, tahtmist ja häid sõpru, et ka järmistel aastatel jagada külalislahkust Jäleveres.