Eesti juuniorid Euroopa Meistrivõistluste finaalsõitu ei pääsenud

Itaalias Arezzo ratsakeskuses jätkuvad Euroopa Meistrivõistlused laste, juuniorite ning noorte ratsanike takistussõidus, kus Eesti juunioritest osalesid Mai-Britt Nuudi ja Meriel Isok. Paraku meie juunioritel pühapäevasesse finaalsõitu pääseda ei õnnestunud.

Mäletatavasti lõpetasid Meriel Isok hobusega Diamond 4 Ever ja Mai-Britt Nuudi hobusega Foxstop van Essene avapäeva 140 cm Tabel C sõidu vastavalt 80. ja 89. kohal. Eile ja täna peeti teine osavõistlus, mille esimene voor kõrgusel 140 cm hüpati eile, teine voor täna hommikul. Isok ja Diamond kogusid eilsest voorust 25 ning tänasest 4 karistuspunkti, Nuudi ja Foxstop langesid eile välja ning täna katkestasid. Pühapäevasesse finaali, milleks kahevooruline parkuur kõrgusel 140 cm, pääsesid 30 parimat.

Enne pühapäevast otsustavat võistlus juhib juuniorite EM-i norralanna Amalie Hegre, kes osaleb hobusega Remedy. Liidri summaks on 1.13, mis on arvutatud avapäeva mahajäämusest võitjale (toim. ajaline erinevus liidriga sekundites jagatakse kahega). Teise osavõistluse mõlemad voorud läbis norralanna nulluga. Sama tegid ka hetkel teist ja kolmandat kohta hoidvad juuniorid. Teisel positsioonil asub 2.61 karistuspunktiga Estelle Wettstein hobusega Benita II Šveitsist, kolmandal parima Ida-Eurooplasena poolakas Andrzej Oplatek hobusega El Camp. Poola paari skooriks on 3.02.

Noorte ratsanike arvestuses on kolmikjuhtimine sakslastel, liidriks 1.71 karistuspunktiga Angelina Herröder hobusega ABC Trixi. Noored hüppavad finaalis kaks vooru 150 cm kõrguseid takistusi.

Noorte, juuniorite ja laste kontinentaalse tiitlivõistluse tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/923/923zeitplanDEU.htm?style=hippo, Arezzo keskuse kodulehekülje aadressiks on www.arezzoequestriancentre.com