Eesti kestvusratsutaja Kairit Kalbre sai kutse maailmakuulsale võistlusele Abu Dhabis

Eesti ratsaspordikoondise noorsportlane, kestvusratsutaja Kairit Kalbre sai 2012. aasta lõpus kutse osaleda rahvusvahelisel CEI3* 160 km President Cup-il, mis toimub 16. veebruaril 2013. a.-l Abu Dhabis, Araabia Ühendemiraatides.

H.H President Cup-i peetakse üheks maailma raskemaks ja samas prestiižsemaks kestvusratsutamise võistluseks. 160 km pikkune rada viib läbi kahe kõrbe ja üle suurte luidete – Tora Bora – mis on pea võrreldavad meie Lõuna-Eesti mägedega. Hobuseid ja ratsanikke kimbutavad kõva tuul, tolm ja kuumus. Eelmisel aastal osales võistlusel 126 võistlejat.

Eelnevatel aastatel on võistlusele kutsutud üle maailma parimaid täiskasvanud ratsanikke oma hobustega, lisaks osalevad muidugi kohalikud sportlased, kelle hulgas ka kuningliku perekonna liikmed. Sel aastal on kutseid saanud just noorsportlased, Euroopast vaid 13 ratsutajat.

Kairit ja Baltimor alustavad pikka teekonda järgmise nädala lõpul. Sihiks Holland, kust kõik Euroopast minevad hobused lähevad lennukile.

Kairit Kalbre: „ Saada kutse maailma parimale võistlusele, olla külaline kuninglikule perekonnale, see on midagi, mida oodatakse aastaid ja mis on kui tunnustus sinu tegemistele ja tulemustele. Kutse väiksele Eestile oli alguses lausa mõeldamatu, kuid nüüd on unistus teoks saanud. Minu hobune on parimas vormis ja lootused on suured.“

Kairti Kalbre on 19 aastane neiu, kes osalenud mitmetel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel. Parimateks saavutusteks võib lugeda 2012. aastal Belgias toimunud Euroopa meistrivõistluste 29. kohta ja mullu Balti- ja Põhjamaade Meistrivõistlustel noorte klassis saadud hõbemedalit. 2011. aastal osales Kairit oma hobusega noorte MMil AÜE-s.

Kairiti hobune Baltimor on 12 aastane Inglise täisvereline ratsahobune, kelle omanik on sportlase õde, samuti kestvusratsutaja Merilin Kalbre. Baltimor on olnud Eesti üks paremaid kestvusratsusid mimeid aastaid.

Kairit ja Baltimori tegemistel saab silma peal hoida Facebookis Estonian Endurance Riding leheküljel (http://www.facebook.com/estonianendurance.riding) ning ratsaspordiportaalis Hobumaailm.ee

Estonian Endruance Riding