Eesti kestvusratsutaja teeb FEI edetabelis ajalugu

Rõõmus uudis eestlastele avaneb meile FEI kestvusratsutamise paaride edetabelit vaadates, kus Virge Laur on Filly Bellaga septembrikuu lõpu seisuga nii kõrgel nagu 6. kohal!

See on läbi aegade kõrgeim FEI edetabeli koht eestlastele. Kestvusratsutamise eripäraks on see, et seal, nagu koolisõiduski, peetakse muuhulgas edetabelit paaride lõikes. Et maailma tippratsanikel on hobuseid palju, ei õnnestu neil antud edetabelis alati stabiilselt esineda. Sellest hoolimata on Virge positsioon märkimisväärne, kuna selle hea tulemuse on talle põhiliselt garanteerinud septembri alguses Poolas toimunud CEI3* võistlusel sõidetud 160 km, kus saavutati teine koht.

160 km on eestlastest läbinud vaid 3 sportlast – Kairit Kalbre (Baltimoriga) ja Virge nüüd hiljuti Poolas ja Heigo Rohtla Galarinaga paar aastat tagasi. Kairiti ja Virge 160 km tulemus andis neile ühtlasi kvalifikatsiooni järgmise aasta 10. septembril toimuvaks EM-ks, kuhu neil on plaanis ka võistlema minna.

Kõnealune FEI edetabel on saadaval aadressil: http://search.fei.org/Search_Centre/Ranking/Pages/Search.aspx?rankingCode=E_WR_RH