Eesti kestvusratsutajad sõitisd Bahreini Sõjaväelaste Maailmameistrivõistlustele

15. detsembril asub meie kestvusratsutamise võistkond koosseisus Kairit Kalbre, Madle Sirel ja Virge Laur võistlustulle Bahreinis Manama Citys esmakordselt toimuvatel Sõjaväelaste Maailmameisrivõistlustel kestvusratsutamises.

Võistluse korraldab 18. veebruaril 1948. aastal loodud Rahvusvaheline Sõjalise Spordi Nõukogu (International Military Sports Council (CISM)), kelle eesmärgiks on levitada maailmarahu sõnumit, luues sõbralik kohtumispaik inimestele, kes muidu võibolla kohtuksid ainult sõjalisel eesmärgil või ametlikus õhkkonnas.

Meie võistkonnaga on treenerina kaasas Õnne Halliko ja esindaja Viljar Jaamu. Õnne Halliko, Kairit Kalbre ja Madle Sirel kuuluvad Naiskodukaitsesse, Virge Laur on Kaitseliidu liige. Eestlased on üritusel pea ainsad naised ning tekitanud juba hulga elevust.

Bahreini saabuti juba esmaspäeval, et kohalike oludega ning oma uute võistlushobustega tutvuda. Ilm on seal soe, üle 30 kraadi, elamistingimused on kadestamisväärselt luksuslikud ning täna õhtul avatakse üritus piduliku paraadiga, millest meie võistlejad vormi kandes samuti osa peavad võtma.

Virge ja Kairit testivad, mis hobused neile jagatud on

CISM organiseerib igal aastal maailmameistrivõistlusi enam kui 20-l erineval spordialal ning iga nelja aasta tagant toimuvad ka Sõjaväe Maailmamängud, millest esimesed toimusid 1995. aastal Roomas tähistamaks 50 aasta möödumist Teise Maailmasõja lõpust.

Tänavu on ratsaspordialadest esindatud vaid kestvusratsutamine, kuid plaanide kohaselt on hobustega seotud aladest veel tulemas

MM moodsas viievõistluses. Samas on erinevatel aastatel peetud võistlusi ka takistus- ja koolisõidus ning kolmevõistluses. Kestvusratsutamine toimubki tegelikult esmakordselt. Rännaku pikkuseks on 120 km ning võistlus toimub FEI reeglite järgi.

Madle Sirel

Kestvusratsutamisest võtavad osa 19 riiki üle maailma, kaasa arvatud Suurbritannia, Itaalia, Hispaania, Eesti, Aserbaidžaan ja Urugai. Samuti on oma meeskonnad välja pannud AÜE, Saudi Araabia, Kuveit, Omaan, Iraagk, Palestiina, Jordaania, Jeemen, Maroko ja võõrustajad Bahrein.

Rohkem informatsiooni CISM Military World Endurance Championships kohta leiad http://www.cism-milsport.org/ ning võistluste koduleht: http://bahrainendurance.com/?page_id=667