Eesti kestvusratsutamise võistkond saavutas Põhja- ja Baltimaade Meistrivõistlustel hõbeda

Eesti kestvusratsutajad osalesid möödunud nädalavahetusel Soomes Põhja- ja Baltimaade Meistrivõistlustel, kus saavutati meeskondlik hõbemedal ning mitmeid häid tulemusi ka individuaalarvestuses.

Tasemel CEI2** peetud seenioride arvestuses distantsil 120 kilomeetrit tuli võitjaks rootslanna Maria Hagman Eriksson hobusel Power keskmise kiirusega 16,408 kilomeetrit tunnis. Eestlastest osalesid selles sõidus Egle Kalev hobusel Memphis, kellel õnnestus jõuda neljandaks, Heigo Rohtla hobusel Wierusz, kes tuli kuuendaks, ning Anne Rohtla hobusel Jethro, kes saavutas seitsmenda koha.

Kõik Eestlased said kirja positiivse tulemuse ja tulid võistkondlikus arvestuses hõbemedalile. Kuldmedali sai norra võistkond ja pronksi rootsi võistkondkond. Kokku osales 15 võistluspaari neljast riigist.

Foto: Kalli Kalbre

Juunioride ja noorte arvestuses tuli distantsil 80 kilomeetrit kuldmedalile Annette Ellen Guttubakken Norrast hobusel SR Spirit kiirusega 17,524 kilomeetrit tunnis. Temast vaid 1 sajandiksekundiga jäi maha meie Kairit Kalbre hobusel Baltimor, kes saavutas hõbemedali kiirusega 17,523 kilomeetrit tunnis. Neljandaks tulid Merilin Kalbre ja poni Kilvet kiirusega 14,111 kilomeetrit tunnis. Selles klassis oli ka ainuke katkestama pidanud eestlane, kelleks oli Siim Laur Ecuador Baffil.

Merilin Kalbre ja Kilvet ning Kairit Kalbre ja Baltimor. Foto: Siim Laur

Avatud 80 km distantsi lõpetas edukalt Ines Beilmann hobusel Pleyon, kelle keskmiseks kiiruseks kujunes 14,11 km/h.

Teisel päeval said noored hobused Jalizza (Anne Rohtla) ja Jaliszko (Marian Kikas) tehtud 50 km kvalifikatsiooni.

Võistlejate ja nende groomide sõnul oli rada väga raske ning tehniline. Lisaks mägisele maastikule oli pinnas kõva ja kiviklibune ning palju tuli käia ka käekõrval. Kaks ringi olid samad nii CEI2* kui ka 50 km kvalifikatsiooni sõitjatele, mis tähendab, et armu ei antud ka vähem kogenumatele.

Heigo Rohtla, Wierusz ja Marian Kikas. Foto: Kalli Kalbre

Tulemused on osaliselt üleval siin: http://www.endurance-timing.net/ride1.php

Rohkem pilte: http://nagi.ee/photos/rohelinekalli/sets/350475/