Eesti kolmevõistlejad lõpetasid Leedus edukalt hooaja

Möödunud nädalavahetusel käisid Eesti kolmevõistlejad Leedus JašiÅ«nais hooaja viimasel võistlusel ja naasid auhinnaliste kohtadega.

Eestist osalesid 27.-28. septembril Vilniuse külje all peetud võistlusel Aldo Kanepi Robineril (kerge 90), Dagmar Ainsoo Orinthial (kerge 90) ja Trevoril (keskmine 100), Getlin Laaniste Sioforil (keskmine 100) ja Veiko Uuk Zeichellil (kerge 90). Lisaks võisteldi kerge 70 ja raske 110 tasemetel, kuid Eestist neil startijaid polnud.

JašiÅ«naisse oli oodata ka võistlejaid Lätist, Poolast ja Valgevenest, aga külalised jäid tulemata ja nii sai võistlustest Leedu-Eesti jõukatsumine. Tulemused näitavad, et leedukate seatud parkuur oli keskmisest raskem, takistussõidu läbis tasemel kerge 90 puhtalt vaid üks osaleja ja meetris mitte keegi. Krossi muutis eestlaste jaoks raskeks suurte tõusude ja langustega maastik, sarnast rada Eestis ei ole.

Tasemel kerge 90 oli kahe kohaliku sõitja järel eestlastest kolmanda kohaga edukaim Dagmar Ainsoo hobusel Orinthia (60,83 miinuspunkti), kohe neljandana järgnesid Veiko Uuk ja Zeichell (65,63 MP). Kahe esimese ala järel hoidis eestlastest parimat kohta Aldo Kanepi Robineril, kuid langes krossis tehtud ootamatu tõrke tõttu kõrgest konkurentsist.

Meetris juhtisid algusest lõpuni Getlin Laaniste ja Siofor ning võtsid ka ülekaaluka võidu (54 MP), tänu puhtale krossile tõusis teiseks Ainsoo hobusel Trevor (66,57 MP). Kolmas koht läks augustis Koordis kolmandana lõpetanud, kuid nüüd krossis ühe tõrke teinud DagnÄ— DavainytÄ—le hobusel Figaro (76,86 MP).

Kõrgeima sõidu, tasemel raske 110 võitis Darius ÄŒepelÄ— hobusel Wilson (44,35 MP) Koordis samal kõrgusel võidutsenud Dangis Rakauskase ja Westo-S-i (53,15 MP) ees. Kolmanda koha pälvisid Raimondas Pakšys ja Cardeno Frilis (57,89 MP).

Võistlejate sõnul ei sekkunud sügisilm võistlustesse ja külalislahked võõrustajad muutsid nädalavahetuse meeldejäävaks.

Ivar Lepik