Eesti kolmevõistlejad naasevad Sopotist heade tulemustega

Ka sel korral parim eestlane – CIC1* klassis 10. koha saavutanud Kaire Kalm hobusel B Cavalier. Foto autor: Elin Jalakas

Kaks nädalavahetust väldanud kevadine Sopoti kolmevõistlus on selleks korraks läbi ning kõik selle nädalasest võistlustest osa võtnud Eesti kolmevõistlejad on oma sooritused edukalt lõpule viinud ning nüüdseks juba koduteele asunud.

Kui möödunud nädalavahetusel leidsime enamiku meie omadest just rahvuslikest klassidest, siis sel korral jagus eestlasi rohkem rahvusvahelisele tasemele ja etteruttavalt võib ka ära öelda, et parimaks eestlaseks osutus ka sel korral rahvusvahelisel CIC1* tasemel debüüdi teinud Kaire Kalm hobusel B Cavalier, saades 24 osaleja seas 45,3 miinuspunktiga 10. koha. Möödunud nädalal õnnestus Kairel Sopotis sama hobusega võita rahvuslik CNC-P klass, seega saab öelda, et selle paari jaoks on kolmevõistluse hooaeg saanud väga tugeva alguse. Palju õnne ja jätka samas vaimus!

Samas võistlusklassis oli Katriin Sild Lexicaga 57,5 miinuspunktiga 15., Veiko Uuk V Zeichelliga 82,5 miinusega 21. ning Katriin ja A Maretta 22. positsioonil.

Veiko Uuk ja V Zeichell CIC1* veetõkkel, Veiko lahkelt eestlastest kaasaelajatele naeratamas. Foto autor: Elin Jalakas

Möödunud nädalal CCI1* võistlusklassis tubli kuuenda tulemuse teinud Katriin Sild osales sel nädalal Aspiriniga esimest korda rahvusvahelisel CIC2* võistlusklassis, kus peale reedel toimunud kahte ala suudeti välja võidelda 19. koht (45,3 miinust). Laupäeval toimunud krossis tegi paar üldjoontes väga ilusa krossi ning kõigile tundus juba, et tullakse puhtalt lõpuni, kuid 18. takistuse C-elemendil tekkinud täpsusviga lisas nende lõpptulemusele kokku koos ajaveaga 35,6 miinuspunkti ning sedasi jäigi nende lõpptulemuseks 80,9 mp ning 28. koht 30 võistleja seas. Katriini treener Erkki Hõim sõnas hiljem, et see sama kombinatsioon tundus rada läbi käies nende jaoks olevat üks raskemaid kohti ning kahjuks saigi paari ainuke viga rajal tehtud just seal.

Katriin Sild ja Aspirin CIC2* ‘trakehner’ tõkkel. Foto autor: Elin Jalakas

Erkki Hõim oli ka ise sel nädalavahetusel Cadmiumiga osa võtmas CCI1* rahvusvahelisest võistlusklassist ning eestlaste rõõmuks lõpetas ta täna, pühapäeval 29 osaleja seas teise parima eestlasena selle klassi 11. kohaga, võisteldes koos näiteks selliste nimekate kolmevõistlejate nagu Merel Blom, Andrew Hoy, Anna Hässo, Sandra Auffarth jpt. Kusjuures õnnestus see tal puhta krossi ja takistussõiduga oma algsete ratsastuse miinuspunktide (37 miinust) juures. Antud klassi võit läks aga hoopis Korea ratsaniku Seok Kim´ile (29 mp).

Erkki Hõim ja Cadmium CCI1* krossi ‘coffin complex’ esimesel tõkkel. Foto autor: Elin Jalakas
Erkki Hõim ja Cadmium CCI1* võistlusklassi takistussõidus. Foto autor: Elin Jalakas

Peale ratsastust ning koolisõitu rahvuslikus CNC-L (CNC-100) võistlusklassis osalenud Veiko Uuk hobusel Beiton suutis laupäeval vigadeta krossiga oma tulemust parandada ning nende lõpptulemuseks jäi peale kahte ala  52,2 miinuspunkti ning 20. koht 36 võistleja seas.

Rahvuslikus CNC-P (CNC-105) klassis peale kahte ala 27. kohal asunud noor kolmevõistleja Kati Sõer hobusel A Marina läbis krossi puhtalt, kuid aja eest lisandunud 7,6 miinust tegid nende lõpptulemuseks 65,2 miinust ning 23. koht 29 osaleja seas. Samas klassis algselt 17. kohal asunud Anni Liis Hoop hobusega Zinga Zanga eksisid kahjuks krossil ühel tõkkel ning nende lõpptulemuseks jäi 80 miinusega 25. positsioon.

Üldjoontes võib öelda, et kaks nädalavahetust võistlusi Sopotis on meie sportlastele osutunud väga edukaks ning sellist eestlastest kolmevõistlejate koguarvu väljamaa võistlustel pole juba tükk aega nähtud!

Rõõmsad eestlased omadele tugevalt kaasa elamas. Foto auto: Elin Jalakas

Kõik Sopoti kolmevõistluse tulemused on leitavad siit: https://zawodykonne.com/zawody/45/tour/128