Eesti kolmevõistlushooaeg lõppes Kosel, kus selgusid ka U25 vanuseklassi ja harrastajate meistrid

Mari Talinurm ja Calvin teel võidule. Foto: Elin Jalakas

Möödunud nädalavahetusel toimus kauni ilma saatel meie tänavuse kodumaise hooaja viimane kolmevõistlus, kus tehti mitmes eri klassis kokku 72 starti ning võistlustules olid ka meie põhjanaabritest kolmevõistlejad. Lisaks selgusid võistluse raames tänavune U25 vanuseklassi kolmevõistluse Eesti meister ning medalid riputati kaela ka harrastusportlastele. Sarnaselt möödunud aastale, võtsid Kose Sügis 2022 võistlusel omavahel mõõtu kolmevõistluse noorhobused.

Kahepäevase kolmevõistluse esimesel päeval sõideti ära skeemid ning hüpati parkuurid. U25 vanuseklassi tiitlivõistlustel, mis toimub tasemel CCN1*, startis üheksa paari ning esimese päeva lõpuks olid juhtpositsioonil Camille Mahoni (Sa Tallinna RK) Orlymejal (31,2 kp), Kätlin Punnek (Nõo RK) Lexusel (31,2 kp) ning Mari Talinurm (RK Ruila Tall) Calvinil (32,4 kp). Nagu kolmevõistluse puhul ikka, selgitab parimad välja just viimane ala, kross. Kuna nii Camille kui ka Kätlin mõlemad said krossilt kirja tõrke, tuli Eesti meistriks vigadeta raja läbinud Mari Talinurm Calvinil, tulemusega 32,4 kp. Hõbedale tuli laupäeval üheksandalt kohalt puhta takistussõiduga neljandaks tõusnud Katriin Sild (Tartu Kalevi RK) Zinga Zangal (35,8 kp) ning pronksi võttis kodukoha rõõmuks Sandra Anet Kalju (RK El Awrah ET) Hello Kittyl (41,3 kp).

U25 vanuseklassi medalikolmik: kuld Mari Talinurm, hõbe Katriin Sild, pronks Sandra Anet Kalju. Foto: Elin Jalakas

Harrastajate meistrivõistlustel jäi seekord teistele püüdmatuks Hanna Kristin Ojaveer (Tartu Kalevi RK) Queen A-l, kui võitis tiitli 27,9 karistuspunktiga. Talle järgnes hõbedale tulnud Kristiina Kirsipuu (Pärna RSK) Complimendil (38,6 kp) ning tänavuse pronksmedali omanikuks sai Anette Eylandt (EHS) ponil Tembu (45,2 kp).

Harrastajate medalikolmik: kuld Hanna Kristin Ojaveer, hõbe Kristiina Kirsipuu, pronks Anette Eylandt. Foto: Elin Jalakas

CCN70 avatud klassi võitsid Hanna Kristin Ojaveer Fuerrerol, 28,3 karistuspuntktiga. CCN90 avatud klassi võit läks sedapuhku põhjanaabritele Soome Aino Lindblomile hobusel Cat Balou K, tulemusega 32,6 kp. CCN1* taseme avatud klassis startis vaid üks soomlanna, Juuli Norha hobusel Fortuna – nemad lõpetasid võistlusklassi 94,0 karistuspunktiga.

4-aastased noorhobused startisid tasemel CCN70 ning tänavune parim 4-aastane hobune kolmevõistluses on Raili Märdini poolt kasvatatud Rosefine, ratsaniku Lisette Eylandtiga (ESHKS) võitsid nad klassi 30,7 kp-ga. CCN90 tasemel toimuva 5-aastaste klassi võitsid 30,2 kp-ga Erkki Hõim (Tartu Kalevi RK) ja Vello Kikase kasvatatud hobune Henry. 1* tasemel startivate 6-aastaste parimaks osutus 37,5 kp-ga Gestüt Rüderi poolt kasvatatud L’arion Des Bois, kellega võistleb meie noor kolmevõistleja Britt Getter Astover (Tondi RSK).

Aitäh kõigile võistluse toetajatele: Eesti Ratsaspordi Liit, Eesti Sporthobuste Kasvatajate Selts, Eesti Hobusekasvatajate Selts, Aktsiaselts K.U.MELL, AKR Ehitus, Le Parade Equestrian, Helketmar.

Kõik võistluse tulemused on leitavad siit.