Eesti koolisõiduvõistkond tagas üle pika aja FEI Dressage Challengeâ’i 5. tsooni üldvõidu

FEI Dressage Challenge jõudis tänavu taas lõpule ning rõõmuga saame tõdeda, et Eesti on taas mõningase vaheaja järel oma tsoonis saavutanud üldvõidu.

Tõsi küll, sel aastal ei osalenud sarjas meie tsooni senine favoriit Valgevene, seega jäid meie konkurentideks Leedu, Läti ja Moldova. Eesti teenis sellegipoolest korraliku punktisumma 205,776 punkti, millega edestati teiseks tulnud Leedut, kelle tulemuseks jäi 204.918 punkti.

Nagu ikka, tuli enne võistlust ennustada, millistel paaridel õnnestuks seekord sõita kõige kõrgemad protsendid, olenemata sellest, millises võistlusklassis nad osalevad. Sel aastal otsustati Eesti võistkonda valida järgmised paarid, (sulgudes ka juba nende poolt sõidetud tulemus): Dina Ellermann ja Donna Anna (70,776 %), Katrin Tinno ja Damberina (68,103 %), Hanna Lang ja Aaria (66,897 %) ning Laura-Maria Lukas ja Zäz (65,259 %). Lõpptulemuseks arvestati kolme paremat skoori.

Individuaalseid klassivõite tuli Eestile seekord kaks. Diana Pruks ja Skywalker võitsid 21 paari konkurentsis Advanced klassi (M tase), kus kolmandaks tulid Grete Hussar ja Rohan Warrior. Dina Ellermann ja Donna Anna olid parimad 16 osaleja seas täiskasvanute Preliminary klassis (meie A tase), neile järgnesid Katrin Tinno ja Damberina, sama taseme laste arvestuses olid 19 paari konkurentsis kolmandad Hanna Lang ja Aaria.

Kõrgeimas ehk PSG klassis, kus osales 15 paari, oli parima eestlasena Dina Ellermann 3ndal kohal Royal Pokemoniga. Medium klassis (L raskem) saavutasid Heli Hussar ja Richard Lionheart teise koha 18 paari hulgas, 2.-3. kohta jäid juunioride Elementary klassis (L kergem) jagama Hanna Greta Peeters ja Mimii ning sama taseme täiskasvanute arvestuses tulid 26 ratsaniku seas kolmandaks Heli Hussar ja Richard Lionheart.

Vaata täpsemaid tulemusi siit: http://fei.org/system/files/General_Zone_5_2013_0.pdf