Eesti koondis osaleb Ypäjäl Soome Rahvuste Karikal

Täna õhtuks jõuab Eesti takistussõidukoondis Soome ratsapealinnaks kutsutavasse Ypäjäle osalemaks sellel aastal esmakordselt Rahvuste Karika etapil. Ypäjä selle aasta võistluse tasemeks on CSIO3*, kavas on loomulikult traditsiooniline Finnderby.

Eestit esindavad Soomes Chief de Eqipue (võistkonna ametlik esindaja) rolli täitva Riina Pilli sõnul pühapäeval peetavas Rahvuste Karika sõidus Rein Pill Virgin Expressil, Urmas Raag kas Poncorde või Axeliga, Tiit Kivisild Cinnamonil ning Andres Treve hobusega Ra. Individiuaalvõistlejatena on lisaks eelpool mainitutele kaasas Heiki Vatsel ja Andres Udeküll. Noorte ratsanike turniiril osalevad eestlastest Kullo Kender ja Kätlin Sehver.

Soome Rahvuste Karikal on esindatud üheksa võistkonda: Eesti, Soome, Rootsi, Norra, Taani, Iirimaa, Belgia, Türgi ning Austria. Eesti on ainuke riik, kes esindatud esimese koosseisuga.

Võistlus saab alguse homme, neljapäeva, hommikul. Grand Prix kõrgusel 150 cm on kavas reedel, Finnderby laupäeval ning Rahvuste Karikas pühapäeval. Ypäja kodulehekülje leiate aadressilt http://www.hevosopisto.fi/index.phtml?page_id=124123&navi_id=124123&en=1 . Loomulikult hoiame ka meie oma lugejaid kursis Ypäjäl toimuvaga.

Hillar Talts