Eesti koondis saavutas Riia võistkonnasõidus Leedu järel teise koha

Eile, pühapäeva, õhtul pärast Riia rahvusvahelise võistluse lõppemist viidi Kleistu ratsakeskuses läbi võistkonnavõistlus, kus viie riigi konkurentsis saavutas Eesti teise koha.

Mäletatavasti viidi analoogiline 140 cm kõrguste takistustega kahevooruline võistkonnasõit läbi ka pärast Zagare MK-etapi lõppu ning nädalapäevad tagasi päädis see Eesti võiduga. Riias pidi Eesti koondis siiski Leedule alla vanduma, kuid võitlus oli pingeline. Leedu, mille koosseisus esinesid Nerijus Šipaila ja Pronto, Andrius Petrovas ja Cornetta, Kristupas Petraitis ja Parichela ning Matas Petraitis ja Bacardi, lõpetasid kaks vooru kaheksa karistuspunktiga, seevastu kui Eesti, Valgevene ja Läti kogusid vaid punkti rohkem. Siiski ei jäänud võistluse reglemendi kohaselt võistkonnad sarnaselt Rahvuste Karika põhimõtetele kohti jagama vaid otsustavaks sai kolme parima võistleja teise vooru aegade summa. Selles arvestuses oli Eestil õnne (puhtusele sõidus tavaliselt kiirusele ei rõhuta) ja nii lõpetati teisel kohal. Kolmas koht Valgevenele, neljas Lätile.

Eesti koondisesse kuulusid Riia võistkonnasõidus Margit Mägi ja Artas, Rein Pill ja A Brok, Gunnar Klettenberg ja Adelheid ning Tiit Kivisild ja Sullivan. Pill ja Kivisild muide läbisid mõlemad voorud vigadeta.