Eesti meistrid kestvusratsutamise poniklassis on Elisabeth Kaldvee ja Salsa

Lääne-Virumaal Arma ratsatalus selgitati laupäeval Eesti meister kestvusratsutamise poniklassis, kus osalesid ratsasportlased vanuses 12-16 a. Tasavägises võistluses võitis kulla Elisabeth Kaldvee ponil Salsa.

53. kilomeetrisele distantsile startis kokku üksteist paari, kellest lõpptulemuse sai kirja üheksa. Tartu Ratsakooli õpilane Elisabeth Kaldvee, kes treenib Egle Kalevi käe all, tituleeriti möödunud hooaja parimaks poniklassi kestvusratsutajaks. Noor sportlane on ka tänavu teinud häid tulemusi ja lisas nüüd oma saavutuste kollektsiooni 2016. a poniklassi kuldmedali. Kaldvee ja Salsa läbisid distantsi keskmise kiirusega 16,91 km/h ja nende lõppajaks jäi 03: 08: 05. Hõbemedali saavutas Eliise Laur ponil Kilvet Viljandimaalt, tema keskmiseks kiiruseks kujunes 16,90 km/h, aeg 03: 08: 07. Pronksi sai kaela Liisa Juurmann (Tartu Ratsakool, treener Egle Kalev) ponil Galaxy tulemusega 16,90 km/h ja 03: 08: 10.

Ponidega sama pikal distantsil peeti ka avatud klassi võistlus, kus ajaga 03: 03: 10 oli parim Lene Aadli hobusega Ilueedi. Võitjate keskmiseks kiiruseks oli 17.36 km/h. Neile järgnesid kaks sekundit aeglasema tulemusega Marii Helen Eek ja Von Vürtspeter ning kolmandana Laura Nahkor hobusega Parzival.

Kavas oli ka 84km pikkune distants, kus esikolmikusse jõudsid võitjana Esti Viilup hobusega Poledra, teisena Maria Runno hobusega Pleyon ning kolmandana Kalev Käsperson hobusega Fix.