Eesti meistriks kolmevõistluses sai Kerstin Valdsalu

Järvamaal Koordi tallides 23.-25. augustini peetud kolmevõistluse Eesti meistrivõistlustel selgusid tänavused meistrid poniratsanike, juuniorite ja seeniorite arvestuses, kelleks on vastavalt Kirkke Eliise Põldsalu, Mari-Liis Oberg ning Kerstin Valdsalu.

Seeniorite meistrivõistlused peeti tasemel raske 110, kus krossi takistuste kõrguseks oli 110 ning takistussõidu takistuste kõrguseks 115 sentimeetrit. Valdsalu ja Leonardo saavutasid koolisõidus küll tulemuse 58,75%, mis oli paremuselt kuues tulemus, kuid olles ainuke võistluspaar, kes suutis krossis ja takistussõidus raja miinuspunktideta lõpetada, oli võit siiski nende. Hõbemedali võitis Marit Poltimäe hobusega Szaman ning pronksi Vilvi Laanet ratsul Well Timed.

Juuniorite ehk kuni 18-aastaste ratsanike klassis tuli läbi kõigi alade liidripositsiooni hoidnud Mari-Liis Oberg hobusel Zhutacor. Hõbemedal pandi kaela Anna-Liisa Raudsepale, kes osales võistlusel hobusega Bingor. Pronks läks Karl Robert Valgale ratsul Dubai. Võistlus peeti tasemel keskmine 100, kus krossi kõrguseks oli 100 ning takistussõidu kõrguseks 105 sentimeetrit.

Mari-Liis Oberg ja Zhutacor. Foto: Anu Laanet

Poniklassi ratsanikud ehk kuni 16-aastased noored võistlesid tasemel kerge 90 ning võistlusest võttis osa vaid neli ratsanikku. Esikoha sõitsid välja Kirkke Eliise Põldsalu ja Hetty, kes edestasid klokkuvõttes hõbemedali omanikku Kati Raidma'd ponil Ralf seitsme miinuspunktiga. Kolmas koht läks napi, vaid kahepunktise vahega Maribel Tuikenile hobusel Tas-Waps.

Ponide esikolmik. Foto: Anu Laanet

Vaata Epp Keeli tehtud fotosid:http://fotoalbum.ee/photos/ressu95/sets/1384189?page=1

Eesti Ratsaspordi Liit