Eesti meistriks ponide kestvusratsutamises tulid Eliise Laur ja Kilvet

Möödunud laupäeval selgusid tänavuse hooaja viimased vabariiklikud tiitlivõitjad ratsaspordis, kui Ellamaal auhinnati poniklassi kestvusratsutamise meistreid. Meistritiitli pälvis tänavu Eliise Laur poniga Kilvet.

Poniklassi meistrivõistluste distantsi pikkuseks oli 54 kilomeetrit ning tiitlijahile asus kaheksa võistluspaari. Lõpetajaid oli nende hulgas kuus ning kiireima ajaga, 3: 04: 46, võitsid kuldmedali Eliise Laur (EER) ja poni Kilvet. Nende keskmiseks kiiruseks kujunes 17.54 km/h. Hõbe- ja pronksmedaliste tuli oodata finišis enam kui 20 minutit, kuid nende finiš oli seda haaravam. Lõpuheitluses jäi sekundiga peale Gerli Sein (Liivimaa) poniga Sofa ja pälvis hõbemedali. Pronks kuulub tänavu Berit Truutsile (Liivimaa) ponil Suzuki. Nii hõbe- kui pronksmedalisti keskmiseks kiiruseks arvestati 15.74 km/h.

Sama võistluse raames peeti kiirussõidud distantsidel 54 km ja 81 km. Lühemal maal lõpetas parima tulemusega kümnest startinust Mari Saar Local Sunshine'il keskmise kiirusega 17,54 km/h. Pikemal distantsil osales ainsana Katrin Liiv (EER) hobusega Nella, kellega läbiti distants keskmise kiirusega 12.63 km/h.

Esmase kvalifikatsiooni distantsil 32 km lõpetas seitse võistluspaari. Kõik Ellamaa kestvusratsutamise tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/149?locale=et