Eesti meistriks rakendispordis sai Ülar Raudsepp

Rakendispordi EMV 2018 esikolmik; foto Saksa ratsakooli FB lehekülg

Autor: Eesti Ratsaspordi Liit

Nädalavahetusel Saksa ratsakeskuses toimunud rakendispordi EMV-l tuli Eesti meistriks Ülar Raudsepp hobusel Freedom.

EMV raames osales 6 üherakendit, nende seas meie tuntumad kutsarid Riina Rõa , Eve Haggi, Urmas Saks, Ülar Raudsepp, kellele pakkusid konkurentsi Reelika Rätsep ja Reet Edvardson. Avatud arvestuses osalesid võistlusel ka mõned ekipaažid Lätist.

Kolm ala – koolisõit, maraton ja täpsussõit – toimusid kahel päeval. Esimese ala järel asus juhtima Raudsepp, kes hobusega Friidom sai tulemuseks 45,07 karistuspunkti. Teist ja kolmandat kohta jagasid võrdse punktisummaga Haggi hobusega Vairi ja Saks hobusega Indekss. Koonustes tuli vigu sisse nii Raudsepal kui Saksal, Haggi ja Rõa sõitsid raja puhtalt. Viimasena sõideti maraton ja selle lõpetas kiireima ajaga Raudsepp, saades lõpptulemuseks 85,54 kp-d, kindlustades endale ka EMV kuldmedali. Hõbeda sai Haggi, tulemusega 90,12 kp ning pronksi saavutas Rõa, kes võistles poniga Pin Rock’s Poppius, saades tulemuseks 94,16 kp.