Eesti Meistriks seenioride kestvusratsutamises tuli taas Marian Kikas

Täna Haanjamaal Kurgjärvel toimunud rahvusvahelisel kestvusratsutamise võistlusel selgus muuhulgas Eesti Meister seenioride arvestuses, kelleks on teist aastat järjest Marian Kikas Oopusel.

Eesti meistritiitli omanik selgitati välja 120 km pikkusel distantsil Haanjamaa mägede vahel. Kikas lõpetas võistluse 7 tunni, 19 minuti ja 47 sekundiga, keskmiseks kiiruseks kujunes 16,372 km/h. Hõbemedali pälvis Kairit Kalbre hobusel Baltimor (aeg 7: 49: 11) ning pronksi võistluse üks korraldajatest Anne Rohtla Jethrol (aeg 7: 49: 12).

Marian Kikase hooaja põhiliseks eesmärgiks kujuneb pääsemine Euroopa Meistrivõistlustele, mis leiavad aset septembris Prantsusmaal.

CEI2* 120 km võitis prognoositult maailma üks kestvusratsutamise esinumbreid Maria Hagman-Eriksson Rootsist hobusel Prylens Pepton (aeg 7: 19: 46, keskmine kiirus 16,372 km/h). Teisena lõpetas parim eestlane Marian Kikas Oopusel ning kolmandana Anne Rohtla Jethrol.

CEIY2*120 km esikohad jagusid järgnevalt: esikoht Kairit Kalbre ja Baltimor (aeg 7: 49: 11, keskmine kiirus 15,346 km /h), teine Marilyn Uusna ja Nero (aeg 7: 59: 04) ning kolmas Fatma Jassem Saeed Al Marri hobusel Dali (aeg 9: 14: 38).

CEI1* 80 km peavõit läks Soome Ritva Lampinenile hobusel El Pedro (aeg 4: 57: 35, keskmine kiirus 16,130 km/h). Teisena lõpetas eesti võistluspaar Egle Kalev ja Frank-Fränk (aeg 5: 21: 29) ning kolmandana taas soomlanna Jaana Päiväranta Merlin the Magicianil (aeg 6: 11: 15).

CEI1Y* 80 km võitis Leedu võistluspaar Lina Rutkauskaite – Senegalas (aeg 4: 34: 22, keskmine kiirus 17,495 km/h). Selles klassis oli vaid kolm võistlejat, kellest ükski polnud Eestist.

Rahvusliku 80 km pikkuse distantsi võidu võitles endale 1 sekundilise edumaaga Berit Truuts eesti hobusel Amanda (aeg 5: 48: 37, keskmine kiirus 13,769 km/h).

Võistlusest võtsid osa sportlased Eestist, Leedust, Poolast, Soomest, Rootsist, Norrast ja Araabia Ühendemiraatidest. Kokku võistles 24 võistluspaari, kellest vaid viis pidid teekonna katkestama.

Võistluse peasponsor oli teist aastat järjest üks maailma edukamaid kestvusratsutajaid Ali Al Muhairi Araabia Ühendemiraatidest, kes lubas võistlust toetada ka järgmisel aastal, tuues lihtsaks põhjuseks asjaolu, et ta armastab üle kõige kestvusratsutamist ja hobuseid.

Pikema kokkuvõtte ning artiklid peasponsori, võitjate ja korraldajatega leiate lähipäevil Hobumaailmast.