Eesti meistriks takistussõidus tuli Urmas Raag

Meistrivõistluste viimaseks päevaks jõudis ka suvi Ruilasse ja säravas päikesepaistes selgusid täna ka takistussõidu meistrid noorte ja seenioride klassis. Pingelises ja tasavägises võistluses tuli Eesti meistriks Urmas Raag Tartumaalt Eestis kasvatatud hobusel Carlos.

Raagile oli see kokkuvõttes juba üheksas meistritiitel. Seenioride klassis hüpati mõlemal päeva 140 cm kõrguseid takistusi. Meistritiitel selgitati esimese päeva kohapunktide ja teise päeva karistuspunktide liitmisel. Võrdsete punktide korral läks arvesse teise päeva tulemus.


Takistussõidu seenioride esikolmik: pronks Paul Argus, kuld Urmas Raag, hõbe Katrin Pill. Foto: Külli Tedre

Urmas Raagi kiitis väga oma hobust ja ütles, et meistritiitel tuli täitsa kogemata. „Rada oli väga hästi sõidetav ja see kõrgus pole Carlose jaoks mingi probleem. Ta on jõuline ja temas on veel palju peidus,“ kommenteeris Raag.

Eilse osavõistluse lõpetas võitjapaar meistrivõistluste arvestuses kolmandana, täna saadi kahe vooru peale kokku vaid 1 karistuspunkt ületatud normiaja eest ja see tagas neile võidu. Eile EMV arvestuses neljandana lõpetanud Katrin Pill (RK Ruila Tall) sai Virgin Expressiga täna kahes voorus kokku 8 karistuspunkti ja saavutasid hõbedase teise koha. Paul Argus (Tondi RSK) ja Opaal olid eilse võistluspäeva järel EMV arvestuses viiendal kohal ja suutsid täna kolmandale kohale tõusta, saades pronksmedali. Eilne esikoha võitja Margit Mägi hobusel Artas pidi jällegi leppima meistrivõistluste neljanda kohaga. Tänase sõidu võitis Gunnar Klettenberg (RK Ruila Tall) hobusel Traffic, kes osales EMV arvestuses teise hobusega. Nemad suutsid ainukese võistluspaarina läbida täna mõlemad voorud vigadeta.

Noorte takistussõidu Eesti meistriks tuli Helen- Britt Liidemann (RK Ruila Tall, treener Riina Pill) hobusel Catana van’t Steenputje. Noored pidid esimesel päeval sõitma 130 ja teisel päeval 135 cm kõrguseid parkuure. Liidemann sõitis täna mõlemad voorud vigadeta. Sõidu arvestuses võitis värske hõbemedali omanik ja eelmise aasta meister Kristi Luha hobusel Vacantos (Tartumaa RSK) Liidemanni lausa ligi kuue sekundiga. Nende omavahelises heitluses sai otsustavaks paremus esimesel päeval. Meistrivõistluste arvestuses sai pronksmedali Ingrid Soomets (Vändra RSK) hobusel Cumberland ja sõidu arvestuses oli kolmas Stefani Sabrodin (Tartumaa RSK) hobusel Peperoni.


Takistussõidu noorteklassi medalistid: (v) hõbe Kristi Luha, kuld Helen- Britt Liidemann, pronks Ingrid Soomets. Foto: Külli Tedre Harrastajate MV arvetuses võitis kuldmedali Egle Palm (Tondi RSK), kes oli ühtlasi nii eilse kui tänase osavõistluse võitja. Hõbemedali sai kaela Anni Vakkum (Saaremaa RSK) hobusel Spa ja pronksmedal kuulub sellel aastal Merilin Pulleritsile (Saaremaa RSK), kelle hobupartneriks oli Quidado de Ravell. Kuna harrastajate klassis selgitati meister I osavõistluse karistuspunktide ja II osavõistluse karistuspunktide ja aja põhjal, siis sõidu arvestuses ühtis paremusjärjestus medalisaajatega. Neljanda koha sõidu arvestuses sai Janika Pirel Jasmin Hirvi (Tondi RSK) hobusel Stanford ja viienda koha võitis Kailyn Koidumaa (Saaremaa RSK) hobusel Hello Kitty.


Harrastajate esikolmik: (v) hõbe Anni Vakkum, kuld Egle Palm, pronks Merilin Pullerits. Foto: Külli Tedre

Stardijärjekorrad ja tulemused: Eesti Ratsaspordi Liit