Eesti meistriteks takistussõidus tulid Andres Udeküll ja Kätlin Sehver

Täna õhtupoolikul jõudsid Ruilas lõpule tänavused Eesti Meistrivõistlused kooli- ja takistussõidus. Viimasena selgitasid medalistid takistussõitjad noorte ning täiskasvanute klassis.

Esimesena oli kavas noorte ratsanike teine osavõistlus, kus kahel korral läbiti parkuur takistuste kõrgusel 130 cm. Esimene voor lõi kaardid suhteliselt segi, kui eile esimesena lõpetanud Susan Kaleta (Viljandimaa, treener Gunnar Klettenberg) ja Aga Flamenco von Feicht võtsid maha viimase takistuse ja langesid kolmandaks. Liidriks tõusis Tartumaa klubi noorsportlane Catlyn Resto (treener Kullo Kender), kes hobusel London läbis avavooru vigadeta. Teiseks tõusis aga viiendalt kohalt kahekordne täiskasvanute meister, kuid veel noorteklassi kuuluv Kätlin Sehver (Ruila Tall, treener Riina Pill), kes samuti tegi puhta sõidu hobusega Leo 2. Teises voorus vedasid Kaletat alt närvid, või tabas teda täielik ebaõnn, kuid tulemuseks oli 12 karistuspunkti. Senine liider Resto lõpetas aga viie karistuspunktiga, tubli tõusu teinud Kristi Luha (Tartumaa, treener Kullo Kender) hobusel Vacantos aga nelja karistuspunktiga. Sehver seevastu suutis teiseski voorus vigu vältida ning garanteeris sellega endale teistkordselt, aga paraku vanust arvestades viimast korda noorte meistritiitli. Hõbe Restole, pronks Luhale.

Kätlin Sehver ja Leo 2

Täiskasvanute arvestuses oli teise osavõistluse takistuste kõrguseks 140 cm ning sealgi toimusid pärast esimest vooru mõningased muudatused liidripositsioonides. Eilne parim, Gunnar Klettenberg (GKG) hobusel Toscana lõpetas avavooru nelja karistuspunktiga, seevastu kui Margit Mägi (Ruila Tall) ja Artas ning Andres Udeküll (KRT) ja Henrietta suutsid vigu vältida. Avavooru järgselt tõusiski eilselt teiselt kohalt liidriks Udeküll, talle järgnes Mägi ja kolmandana Klettenberg. Teises voorus startis tiitlipretendentidest esimesena Klettenberg, kes Toscanaga läbis vooru vigadeta ning pani konkurendid teatava surve alla. Sellele ei suutnudki vastu panna Margit Mägi, kes Artasega võttis maha viimase süsteemi mõlemad takistused ja langes konkurentsist. Sellega tõusis koheselt medalipretendentide hulka Paul Argus (Tondi) Uppercutiga, kes esimeses osavõistluses oli veidike ebaõnnestunud, kuid teises suutis läbida mõlemad voorud vigadeta. Udekülli närvikava oli seevastu tugev ja Henriettaga tehti ka teine puhas voor ning võideti sellega meistritiitel. Hõbe Klettenbergile, pronks Argusele.

Andres Udeküll ja Henrietta

Täiskasvanute teise osavõistluse võitja selgitamiseks peeti ümberhüpped, kus osalesid topeltnullidega Udeküll ja Henrietta ning Argus ja Uppercut. Esimesena startinud Argus tegi puhta sõidu, kuid ei olnud liialt kiire. Udeküll tegi Henriettaga väiksemaid pöördeid ja liikus võidu suunas, kuid sattus enne viimast takistust juba aplodeerivast rahvast segadusse, arvates, et tegemist ei ole õige takistusega. Takistust otsima jäädes sai ratsanik isegi oma veast aru, rahvas naeris sõbralikult ning esimene ja teine koht olid jagatud.

Kõik lõppenud tiitlivõistluste tulemused leiate aadressilt http://www.tallinnhorseshow.ee/est/eesti-meistrivoistlused/stardijarjekorradtulemused/2013/