Eesti Meistrivõistlused jätkusid täna noorte ja täiskasvanute vanuseklassis

Täna, laupäeval, jätkusid Ruilas tänavused takistus- ja koolisõidu meistrivõistlused, esimese osavõistluse pidasid noorte ning täiskasvanute klassi sportlased.

Päev algas Ruilas koolisõiduga. Meistritiitlit asusid sedapuhku jahtima 7 paari noorte ratsanike klassis ning 6 seenioride arvestuses.

Noorteklassis läks tiitlit kaitsma Getter Kangur Palladionil ning tegi seda ka väärikalt, lõpetades avavõistluse tulemusega 70,286 %. Teise tulemuse sõitis välja värske juunioride meisterpaar Anita Žukova ja Royal Pokemon, kelle skooriks kujunes 67,143 %. Kindla kolmanda koha võttis Marii-Heleen Raidmets Helifaril tulemusega 65,286 %.

Getter Kangur ja Palladion

Seenioride arvestuses oli selgeks favoriidiks mullune meisterpaar Dina Ellermann ja Landy's Akvarel, kes esimese osavõistluse kahtlusteta ka võitis. Kõik viis kohtuniku hindasid neid esikoha vääriliselt, koondhindeks kujunes 69,632 %. Ka teise koha omaniku suhtes olid kohtunikud üksmeeles ning see läks väga tubli soorituse eest Getter Kangurile Palladionil (66,816 %). Kolmanda tulemuse sõits välja hiljuti tõsisemast vigastusest paranenud Tiina Kuusmann hobusel Stallone (62,342 %).

Dina Ellermann ja Landy's Akvarel

Takistussõitjate olulisimaks sündmuseks täna oli täiskasvanute meistrivõistluste esimene osavõistlus, kus parkuur puhtusele ja

kiirusele kõrgusel 140 cm. Meistrivõistluste avavõistluse võidu ja sellega kaasneva null karistuspunkti võtavad homsesse otsustavasse sõitu kaasa esimestena startinud Gunnar Klettenberg (GKG, treener Aadi Pärtel) ja Toscana. Ühe karistuspunktiga, ehk EMV avavõistluse teise kohaga alustavad homme Andres Udeküll (KRT, treener Heiki Vatsel) ja Henrietta, kolmandana kahe karistuspunktiga Katrin Pill (Ruila Tall, treener Riina Pill) ja Roos. Sõidu arvestuses aga oli paremusjärjestus teine. Paljud sportlased võistlesid kahel hobusel ning suutsid oma tulemust võrreldes meistrivõistluste hobusega parandada. Parima aja karistuspunktideta sõitsid välja Urmas Raag (GKG) ja Zitaco M. Teine koht sõidu arvestuses Gunnar Klettenberg ja Toscana, kolmas Kertu Klettenberg (GKG) ja Pia Diam.

Gunnar Klettenberg ja Toscana

Noored ratsanikud võistlesid kõrgusel 130 cm ja sarnaselt seenioritega puhtusele ja kiirusele. Kaks paari suutsid raja läbida vigadeta, kiireimini tegid seda Susan Kaleta (Viljandimaa, treener Gunnar Klettenberg) ja Aga Flamenco von Feicht. Teisena lähevad homsele lõppvõistlusele Catlyn Resto (Tartumaa, treener Kullo Kender) ja London, kolmandana täna kiireima nelja karistuspunktiga sõidu teinud Eleri Kiveste (Vändra, treener Ivo Ots) ja Coperfild.

Susan Kaleta ja Aga Flamenco von Feicht

Takistussõitjate päeva avas aga avatud sõit kõrgusel 120 cm, kus startis 47 võistluspaari. Nimetagem siinkohal esikolmik, kuhu mahtusid Paul Argus ja Stacandra, Rein Pill ja Brownboy ning Andres Udeküll ja Calcyl.

Tulemused on leitavad: http://www.tallinnhorseshow.ee/est/eesti-meistrivoistlused/stardijarjekorradtulemused/2013/

Uudises avaldatud piltide kasutamisõigus kuulub autorile ning nende loata avaldamine on keelatud. Pilte on võimalik pärast meistrivõistlusi osta aadressil www.kyllitedre.com