Eesti Meistrivõistlused jätkuvad täna harrastajate, noorte ja seeniorite sõitudega, viimase võitis Margit Mägi

Tänaseks päevaks on takistussõidud läbi ja platsi on vallutanud elegantsed koolisõitjad. Siinkohal esitame ülevaate tänastest osavõistlustest.

Seenioride takistussõidu EMV I osavõistluse võitis kodupubliku rõõmuks puhta soorituse ja kiire ajaga Margit Mägi (RK Ruila Tall) hobusel Artas. Teise koha väärilise soorituse tegi Meriel Isok (Tondi RSK) hobusel Diamond 4 Ever, kelle tulemuseks samuti vigadeta sõit ja veidi üle sekundi aeglasem aeg. Kolmanda koha saavutas Renek Rosenberg (RK Ruila Tall) hobusel Helios de Muze, kellega kahjuks küll meistrivõistluste arvestus ei starditud. Meistrivõistluste arvestuses sai kolmanda koha punktid kirja Urmas Raag (Tartumaa RSK) hobusel Carlos, kes siiski sõidu arvestuses oli viies. Nende vahele platseerus neljandaks hobusega Traffic Gunnar Klettenberg (RK Ruila Tall), kes sarnaselt Renekuga oli meistrivõistluste arvestusse valinud oma teise hobuse.

Ka noorteklassi takistussõidus on EMV esimene osavõistlus võisteldud. Esimese koha võitis Tondi RSK esindaja Merilyn Isok hobusel Favorite. Teise koha väärilise tulemuse saavutas koduväljakul Helen -Britt Liidemann (RK Ruila tall) Catana van't Steenputje ning kolmas koht kuulus Kristi Luhale (Tartumaa RSK) ja Vacantosele.

Merilyn Isok ja Favorite. Foto: Külli Tedre

Harrastajate MV I osavõistluse raames näitasid harrastussportlased tihedas konkurentsis ilusaid ja kindlaid sõite. Võidu võttis Egle Palm (Tondi RSK) hobusel Vedette B, kes juhib kindlalt ka harrastajate edetabelit. Teise koha võitis Marika Einstein (MTÜ Viru Ratsu) hobusel Alžiir, kes edetabeliski teine. Kolmanda koha võitsid Janely Saar (Audruranna RSK) ja Mexicana, neljandaks ratsutasid Alice Laanemägi ja Boora ning viienda koha võistlesid välja Merlis Orion ja Groy.

Egle Palm ja Vedette B. Foto: Külli Tedre

Harrastajate takistussõidu näol on tegemist on ka selle nädalavahetuse kõige populaarsema võistlusklassiga ja kuna stardis oli 41 võistluspaari, jagus auhinnalisi kohti lausa 11 paremale harrastajale. Kahjuks siiski 4 sportlast finišini ei jõudnud – nende sõit jäi katki kukkumise või 2 tõrke tõttu. Siiski on muljetavaldav,et lõpetanutest kehveim tulemus oli 8 kp ja 4 kp või vähemaga lõpetas lausa 32 sportlast. See aga on selge signaal,et harrastusportlaste tase on tõusnud ning ollakse valmis liikuma keerulisemate radade poole.