Eesti noorte sporthobuste ülevaatuste finaal 2023

Sügise saabumine annab märku sellest, sporthobuste aretajatele hakkab kätte jõudma hooaja lõpp ja nagu ikka paneb sellele punkti kaks päeva vältav noorhobuste ülevaatuste finaal, mis toimub juba neljandat korda Vaiklas Ida-Virumaal, 21. ja 22. oktoobril.
Suur töö on ära tehtud. Kokku on suve jooksul maha sõidetud ca 5000 kilomeetrit ja ESHKS hindekomisjoni liikmed on üle vaadanud kolmekümnel piirkondlikul ülevaatusel ca 300 noort hobust, kellest 37 osaleb finaalis.

Laupäeval alustame hobuste eksterjööri, jalgade ja liikumiste korrektsuse hindamisega kõval pinnal kell 10.00, jätkame ca 13.00 maneežis vabaliikumiste ja hüpetega. Pühapäeval jätkub sündmus samuti algusega kell 10.00 maneežis kus osalejad saavad teha oma teise etteaste nii väliskohtunikule kui publikule. Juba mitmel aastal aitavad ülevaatuste finaali korraldusele kaasa paljud tuntud ratsasportlased olles abiks platsimeeskonnas. On juhtunud, et mõnigi neist on endale sündmuse käigus uue neljajalgse võistluspartneri leidnud. Samuti on ka sel aastal kohal tuntud sportlasi, kes oma kasvatatud noori hobuseid esitlevad.

Kahe päeva tulemuste põhjal selgitatakse pühapäeval välja nii tänavune parim 2-aastane ja 3- aastane mära kui ka täkk, samuti show parim hüppehobune, parim koolisõiduhobune ja kogu show parim ehk BIS. Selle raske töö teeb ära tänavune väliskohtunik, Prantsusmaal resideeruv belglane Bernard Demets, kes on treener, kohtunik, aretaja (https://www.harasdesrosiers.be/en/) ja tuntud ka kui üks suure oksjoniplatvormi Equinia osanikest. Samuti on ta hinnatud arvamusliider hobumaailmas üleüldse. Näiteks on ta tuntud andmebaasi Hippomundo mõttekojas koos mitmete teiste ratsatööstuses mainekate isikutega.

Kuigi pühapäeval toimub ülevaatusest otseülekanne, mida näeb ESHKS kodulehe www.estsporthorse.ee vahendusel youtuubis siis tasub kindlasti ka kohale tulla, sest koha peal toimub publiku lemmiku valimine ning ära-arvamismängud ja osalejatel on võimalus võita ESHKS auhindu!

Kohtume Vaiklas!