Eesti osales Euroopa ratsaliidu juhatuse koosolekul. FEI on suurte muutuste lävel?

Möödunud teisipäeval, 22.03., kogunesid Euroopa ratsaspordiliitude juhid Pariisi Euroopa Ratsaspordi Liidu (EEF) juhatuse avatud koosolekule, et arutada meie regiooni ratsaspordi tulevikuplaane .

Kevadise Pariisi koosoleku otseseks ajendiks sai 06.maile Lausanne’i planeeritud FEI erakoraline üldkoosolek, kus on plaanis muuta FEI põhikirja. Selgituseks lugejale, et EEF loodi ratsutamismaailma teatud mõttes tasakaalustava jõuna peale viimaseid FEI presidendi valimisi, kus 80% maailma ratsaspordist, ehk Euroopa, omas ainult 20% hääli meie spordiala maailmaorganisatsiooni jaoks oluliste otsuste vastuvõtmisel.

Pariisis toimunud koosoleku põhiteemaks oli ühise seisukoha kujundamine enne erakorralist FEI üldkoosolekut ning EEF rolli ja eesmärkide kujundamine. Seisukohti oli seinast seina, kuid on selge, et nn. vana euroopa ei lase okeaanial, aasial ja lõuna-ameerikal otsustada ratsaspordi strateegilisi küsimusi.

Lähiaeg tõotab tulla huvitav ja muutusterohke. Eesti ratsasporti puudutab see teema sedavõrd, kuivõrd hakkab EEF tegelema ka arendustegevusega ja nn. väikeste alaliitude (small federations) probleemidega. Samuti annavad toimuvad muutused võimaluse luua uusi kontakte ja osaleda aktiivsemalt loodavate EEF-i struktuuride töös.

Juba juuni alguses toimub Poolas meie regiooni ratsaliitude pasekretäride kogunemine, kus põhiteemaks saabki olema spordi arendustegevus. Meie ratsaliitu esindas Pariisis ERL peasekretär Siim Nõmmoja.

Euroopa Ratsaspordi Liidu kodulehekülg asub aadressil http://www.euroequestrian.eu/

Eesti Ratsaspordi Liit