Eesti rahvuslikel takistussõiduvõistlustel testiti esmakordselt Equipe tarkvara

Eesti Ratsaspordi Liit testis detsembris esmakordselt rahvuslikel võistlustel Rootsi võistluste läbiiviimise tarkvara Equipe.

Tarkvara on alates 2012. aastast edukalt kasutatud Tallinn International Horse Show-l. Nüüd peab ratsaliit plaani programm kasutusele võtta ka ERL-i kalenderplaani võistlustel. Sisseviimise ettevalmistusi alustati sügisel ja nüüdseks on kolm testi tehtud. Esimene test viidi läbi Saaremaal toimunud Lääne Regiooni Talvise Karikasarja avaetapil, teine oli möödunud nädalavahetusel Veskimetsa ja Luunja takistussõiduvõistlustel.

Equipe oleks heaks täienduseks Ratsanetile, sest see võimaldab koostada ajakava, stardijärjekordi ja tulemusi, mis on ka onlines jälgitavad. Lisaks on programmis olemas kassa, veterinaari ja talli töövahendid, mis vajavad meie tingimustes veel testimist.

Esialgsel hinnangul sujusid testidhästi, kuid kindlasti vajab programmi kasutamine harjumist nii ametnike, kui ka sportlaste ja publiku poolt. Lisaks on meie rahvuslikel võistlustel eripärad, millega Equipe veel ei arvesta ja kohandamisi on vaja teha mitmeid. Just sportlaste ja publiku jaoks teeb Equipe võistluse jooksva jälgimise mugavaks, ja enam ei pea ka igat muudatust käima sekretariaadis pärimas.

Põhimõtteliselt saavad võistluste korraldajad järgmise aasta kevadest tarkvara ka oma võistlustel kasutada. Täpsemat infot selle kohta jagab ratsaliit kindlasti ka eelnevalt oma infokanalites.

Eesti Ratsaspordi Liit