Eesti Rahvuste Karika võitis Valgevene, Eesti teine

Kolm päeva Ruilas toimunud rahvusvaheline võistlus lõppes täna Rahvuste Karika sõiduga, mille takistuste kõrgus ulatus kuni 160 cm-ni. Võidu võttis mõnevõrra üllatuslikult tubli esinemisega teises voorus Valgevene koondis.

Esimene voor algas eestlastele hästi. Klettenberg ja Bingo lõpetasid nelja karistuspunktiga, mis arvestades enamuste kahekohalisi karistuspunkte, oli piisavalt hea. Meie poolt jätkas Rein Pill Konstantinosel ja läbis raja vigadeta nagu seda olid eelnevalt teinud vaid Sebastian Numminen ja Qui Vivra Verra. Väikese tagasilöögi tõi eile hea soorituse teinud Andrus Kallaste Ex Caliburil, kes kogus 20 karistuspunkti. Meie võistkonnas viimasena startinud Urmas Raag ja Axel du Beamount parandasid olukorda kogudes 16 karistuspunkti. Esimese vooru lõpetasime seega 20 punktiga jagades soomlastega esikohta. Valgevene tulemus enne teist vooru oli 25, lätlastel 27, venelastel 30 ja leedukatel 33.

Teises voorus suutsid üllatada Valgevene sportlased, kellest Maksim Kryna ja Casimir läbisid vooru vigadeta, nelja karistuspunktiga Ibrahim Vaskov ja Rapide Umorkus ning viiega esimeses voorus puhtad olnud Yahor Morotski ja Wacantos. Seevastu eksis Numminen suisa kolmel takistusel. Meie sportlastest lõpetas Klettenberg seekordki nelja punktiga, Pill seevastu kaheksaga. Kallaste ja Ex Calibur parandasid esimese vooru tulemust ja lõpetasid tulemusega 12. Enne meie viimase sõitja, Urmas Raagi, sooritust jagasime Soomega teist kohta, Valgevene oli juba võitnud. Raagil tuli üle sõita Kallaste tulemus, mis viinuks meid kindlalt teiseks. See ka õnnestus – Raag ja Axel läbisid teise vooru kaheksa karistuspunktiga. Seega lõpptulemus: võitja Valgevene, teine Eesti, kolmas Soome. Valgevenele oli see muide esmakordne Rahvuste Karika võit.

Vaatame siinkohal üle ka muud tulemused. Rahvuste Karika viimast võistluspäeva alustasid jällegi juuniorid, kes täna võtsid mõõtu ümberhüpetega parkuuris kõrgusel 125 cm. ERL-i spordidirektori Riina Pilli sõnul oli tänane rada võrreldes eelmiste päevadega tunduvalt tehnilisem. Vigadeta suutsid põhiparkuuri läbida kolm juuniorit, kellest ümberhüpetel suutis sama teha vaid Mai-Britt Nuudi hobusel Palimera võttes sellega võidu. teisena lõpetas ümberhüpete viimasel takistusel vea teinud lätlanna Laura Penele hobusel Progress, kolmandana lõpetasid ümberhüpete kahe veaga Linda Randpere ja Lord Leu.

Noorte hobuste sõidus, kus 6-e aastased sõitsid kõrgusel 125 cm ja 7-e aastased 130 cm, oli rajameister Stefan Wirth seadnud üles sarnaselt juunioritega tehnilisema raja, kui eelnevatel päevadel. Harva esineb juhust, kui noorte hobuste sõidus on üheks takistuseks veekraav, kuid Ruias see täna just nimelt nii oli. Nagu eilegi, läks võit Leetu. Tänaseks parimaks paariks olid Benas Gutkauskas ja Mr. Balou. Pikka aega juhtinud Heiki Vatsel ja Kamerona lõpetasid teisel kohal, kolmanda tulemuse sõitsid välja Tiit Kivisild ja Corsica.

Avatud klassi väikese ringi sõiduks oli täna tõusva raskusega 140 cm, mis tegelikkuses algas kõrgusel 140 cm lõppes jokkeriga kõrgusel 160 cm. Tõenäoliselt oli rajameister vaadanud, et selles sõidus osalesid mitmed eile Grand Prix sõitnud hobused ning sellest ka raja raskusaste. Maksimumpunktidega kiireima sõidu tegid vastne Eesti hõbemedaliomanik Paul Argus ja Uppercut, kellele vaid mõned kümnendikud vandusid alla eestlastele hästi tuntud Hollandi takistussõitja Peter Geerink hobusel Winston. Kolmandal kohal lõpetas eilne väikese ringi võitja Aleksander Belekhov hobusel Liding Light.