Eesti rakendisportlased osalesid edukalt Lätimaal Kocenis peetud võistlusel

Möödunud nädalavahetusel peeti Lätimaal, Valmiera kõrval asuvas Kocenis traditsiooniline rakendisporditurniir Kocenu Kauss 2015, mille raames peeti ka väiksem takistus- ja koolisõiduvõistlus. Eestlastele jagus auhindu kõigilt kolmelt alalt.

Rakendispordis tuli Eestisse neljast võistlusklassist kolm võitu. Hobuste üherakendites lõpetas Urmas Saks teisena Läti paremikku kuuluva Andis Pavlovskise järel. Saks, kes osales hobusega Kelli ning edestas kolmanda koha saavutanud võistluse korraldajat Dace Sturet vaid 0.02 karistuspunktiga. Pavlovskise edu oli suurem, esimest ja teist kohta lahutas 10.82 karistuspunkti.

Üheponide klassis oli Riina Rõa Grelliga leedukast Sergeijus Feoktistovasest 14.60 karistuspunkti, kusjuures edestas konkurenti igal alal. Madalamas võistlusklassis, mille käigus anti välja Koceni Kauss (Karikas), saavutasid eestlased kaksikvõidu. Parima tulemusega lõpetasid Eve Haggi ja Albrin, teisena Ülar Raudsepp ja Redrum. Viiendal kohal lõpetasid Tuuli Sarapuu ja Vesteran. Sama taseme ponirakendites osales kahe poniga Pille-Riin Reinaus. Ponideks olid Aramis ja Radar, parem tulemus tuli Aramisega.

Eesti rakendisportlased Kocenis; foto Maarja Saare

Samal ajal peeti Koceni ratsakeskuses ka takistus- ja koolisõiduvõistlus. Takistussõidus saavutas kaks alavõitu Kati Raidma poniga Ralf, olles parim nii kõrgusel 80cm kui 100cm. Lisaks avatud 80cm oli kavas parkuur kuni 15.a. ratsanikele, kus osutus parimaks Kätriin Valvik hobusega Artik, kes lõpetas sama hobusega kõrgusel 100cm Raidma järel teisena. 100cm kolmaski koht tuli Eestisse, selle saavutas Ariel Hiir hobusega Vainquer.

Kui Raidma, Valvik ja Hiir hüppasid kõrgusel 100cm kuni 16.a. arvestuses, siis sama kõrguse avatud klassis saavutas teise koha Krista Kutsar hobusega Arti, kolmas oli Sofia Tsyrulnikova hobusega Verson. Kolm auhinnalist kohta tuli Eestisse ka kõrguselt 110cm, kui teise koha saavutasid Kutsar ja Arti, neljanda Maria Tsyrulnikova ja Gastons ning viienda Ariel Hiir ja Vainquer.

Kati Raidma ja Ralf saavutasid Kocenis kaks alavõitu; foto Maarja Saare

Koolisõidus saavutas kuni 11.a. laste klassis kolmanda koha Adeli Pitilimov hobusega Herbert, tulemuseks 67.76%, neljas oli tulemusega 65.34% Kätriin Valvik hobusega Artik. Sõideti skeemi FEI WDC Preliminary Test. Sama testi sõitsid ka kuni 15.a. lapsed, kelle hulgas saavutas tulemusega 69.48% kolmanda koha Ariel Hiir hobusega Vainquer, neljanda koha tulemusega 68.36%Kärol Valvik hobusega Variisa.