Eesti rakendisportlased osalesid Lätis Baltic Cup nimelise sarja finaalis

Läinud nädalavahetusel olid lõunanaabrite juures Kocenis võistlustules Eesti rakendisportlased. Koceni Karika nimelise võistluse raames peeti muuhulgas kolme Balti riiki hõlmava rakendispordi karikasarja Baltic Cup finaal.

Baltic Cup arvestuses võistles Kocenis toimunud finaalis ühehobuserakendil 11 sportlast, eestlaste laeks jäid seekord kahjuks kohad 9.-11. Sarja üldarvestus oli parimaks eestlaseks Evelyn Piiritalu, kes saavutas neljanda koha kaheteistkümne kutsari seas. Kuuenda koha hõivas üldarvestuses Mari-Liis Oja.

Eesti rakendisportlased osalesid ka Koceni Karika muudes arvestustes. Kaspar Kald, kaassõitja Margo Reinhold ja tunnustatud tori täkk Hamadeus savutasid noorhobuste arvestuses kolmest ekipaažist teise koha (92,43kp). Noorte ponide arvestuses osales ainukese ekipaažina Eesti kutsar Gea Kiudorf, kaassõitjad Kaarel Kuslap ja Anneta Vanessa Jarg, ning hobune Elisa (93,3kp).

Gea Kiudorf ja Kaarel Kuslap ning poni Elisa. Foto: Ligija Biteniece

Baltic Cupi raames toimus kevadest suve lõpuni kokku 3 etappi (maikuus Saksa Ratsatalus, juulis Vilniuse lähistel ning finaal Lätis Kocenis augustis).

Eesti Ratsaspordi Liidu rakendspordi manager Marko Villemson ütles eestlaste saavutusi kommenteerides, et need olid üldjoontes head. Ka rääkis Villemson, et tuleval aastal on rakendisportlastel kavas korraldada oma karikasari Eestis. „Praegu on läbi räägitud kuue korraldajaga, kes on nõus rakendisportlasi võõrustama. Võistluseid soovime korraldada üle Eesti,“ ütles Villemson. Villemson lubas ühtlasi, et kavandatavat karikasarja ja selle korraldajaid tutvustab ta hobumaailm.ee lugejaile lähiajal.