Eesti rakendisportlased osalesid nädalavahetusel Läti karikasarja etapil Tilžas (OLULISELT TÄIENDATUD)

Tihe koostöö Eesti ja Läti ratsaliitude vahel on rikastanud erinevate võistluste näol rakendisportlaste käesolevat võistlussuve. 9.-10.08 Tilžas, Latgales toimunud Läti ratsaliidu karikalt toodi koju esimene, teine ja kolmas koht.

Põhiklassis saavutas teise koha Urmas Saks (hobune Kelli Ex Kris, groom Tuuli Sarapu). Avatud klassis saavutas tubli kolmanda koha Tuuli Sarapu (hobune Vesteran, groom Urmas Saks),esimeselt kohalt viiendale kohale kukkus kahjuks segadusega ühe värava sõitmisel Ülar Raudsepp (hobune Ording, groom Ivo Maasik).Kokku antid 18 starti.

Kõik hobused jätsid võistlustel väga hea mulje, Redrumi kerge juhitavus ja iseloom, Ordingu ühtlus ja kiirus, Kelly Ex Krisi liikumine, Vesterani jõud- kõik see kokku tõi võistlejatele palju motiveerivaid kiidusõnu ning tunnustust kohapeal. Ording astus üles oma võistluskarjääri esimeses koolisõidus väga hea ja ühtlase kavaga.

Ülar Raudsepp võistles lisaks avatud klassile ka põhiklassis (hobune Redrum, groom Ivo Maasik). „Redrum oli krossisõidu hommikul, mil öö otsa oli sadanud vihma, väga heas hoos“ räägib kutsar Ülar Raudsepp: “,Esimese takistuse esimesel väraval selgus, et liigagi heas hoos ning elasime üle võistluskarjääri esimese kukkumise“.Ümber läksid kõik võistlevad osapooled alates hobusest ja lõpetades vankriga, rääkimata kutsarist ja groomist. Hobune ega võistlejad vigastusi ei saanud, kuid kahjuks pidid nad sõidu lõpetama antud tulemusega.

Groomiristsed saanud Ivo Maasik sõnas, et õnnelik õnnetus- peale ego ei saanud midagi kannatada. Hobune ootas eeskujulikult, kannatlikult ja rahulikult, et ta lahti rakendataks ning talli viidaks. Ehmatuse üle elanud võistlejaid ootas aga ees ka teine sõit, sedakorda siis hobusega Ording, mis siiski sujus ladusalt, vaatamata sellele, et kolmel korral tagaratas õhku tõusis, sooritati puhas ja kiire tulemus.

Võistlejad kiitsid võistluste üldist korraldust ja head rada. Urmas Saks tõdes, et tal on hea meel näha, et noori on tulnud rakendisporti juurde ning kiitis suurt publiku huvi, mis ühtlasi toetab ka võistlevat võistlejat.

Järgmine rahvusvaheline võistlus ootab meie rakendisportlasi ees juba 22-24.augustil Lätis, kus toimub järgmine Balti liiga karikasarja etapp.

Piret Maasik