Eesti Ratsaspordi Liidu suviste sarjade formaadid on avalikustatud

Tänaseks on Eesti Ratsaspordi Liidu ametlikult koduleheküljelt leitavad kõikide tänavu suvel toimuvate karikasarjade üldjuhendid. Sarjadega on kaetud meil kaks enim harrastatavat ratsaspordiala – kooli- ja takistussõit.

ERL-i peasekretäri Siim Nõmmoja leiab, et tänaseid võimalusi arvestades on suvi erinevate sarjadega piisavalt hästi kaetud. Kahjuks ei ole pakkuda sarja kolmevõistlejatele. Nõmmoja väitel annavad rahvuslikele sarjadele vürtsi põhiliselt noortele ja B-koondisele orienteeritud rahvusvahelised Baltic Riders Tour ning Ruila Kevadtuur.

Takistussõidus on kavas kaks kodumaist sarja, millest üks traditsiooniline ERL-i Suvine Ponikarikas, teine uudsena tekkinud ERL-i Suvine Takistussõidu Karikasari. Viimane, mis koosneb kolmest etapist ja finaalist, on mõeldud noortele hobustele ning juunior- ja noorte klassi sportlastele. Etapid toimuvad Säreveres, Niitväljal, Hiiumaal ning finaal uuesti Säreveres.. Ponikarikas kasutatakse sel suvel sarnaselt talvise sarjaga juhtimisparkuure, mille eesmärk suunata poniratsanikke enam rõhku panema juhtimisvõtete arendamisele.

Koolisõitjatel on kavas suisa neli karikasarja. Jätkub jaanuarikuus alanud ABC karikasari. Maikuu lõpus saavad alguse noortele hobustele mõeldud sari ning avatud Koolisõidu Suur ja Väike Karikas.

Kõikide sarjade üldjuhendid leiate huvi korral aadressilt http://www.ratsaliit.ee/est/g110 .