Eesti Ratsaspordi Liit ja Auto 100 AS sõlmisid koostöölepingu harrastajate karikasarja korraldamiseks

Ratsaliit sõlmis koostöölepingu ettevõttega Auto 100 AS harrastajatele mõeldud takistussõidu karikasarja korraldamiseks 2015a hooajal. Auto 100 AS toetab sarja kaubamärgi Porsche alt ja karikasari hakkab kandma nimetust „Porsche Karikas“.

Ratsaliit on sihikindlalt harrastajate klassi panustanud ja märgata on ka ratsaspordihuviliste jõulisemat kasvu viimasel paaril aastal. Selleks loodi organisatsiooni juurde harrastajate manageri koht, Tallinn International Horse Show programmi toodi uuesti sisse harrastajatele mõeldud sõit ja juba mitmendat aastat toimuvad harrastajate meistrivõistlused Eesti Meistrivõistluste raames Ruilas. Nüüd korraldatakse koostöös Porsche Eesti esindusega spetsiaalselt harrastajatele mõeldud karikasari, mille finaal toimub 2. oktoobril Saku Suurhallis Tallinn International Horse Showl.

„Koostöö ratsaliiduga algas meil juba eelmisel aastal, kui toetasime Saku Suurhallis toimunud harrastajate sõitu. Meile on suur rõõm anda oma panus ratsasporti, sest näeme sellel spordialal Eestis tulevikku ja kiiret arengut just läbi harrastusspordi,“ sõnas Auto 100 AS juhatuse liige Janek Aavik.

Ratsaliidu peasekretär Siim Nõmmoja tõdeb, et harrastusspordi areng tegi eriti viimasel aastal suure hüppe, kus kasvas nii harrastussportlaste, kui ka võistluste raames tehtud startide arv. „Siin on kindlasti suur panus ka harrastajatel endal, sest läbi parema koostöö ja jõudude ühendamise on toodud spordiala juurde arvestatavaid toetajaid, nagu seda on Auto 100 ja Porsche,“ tõdes Nõmmoja.

ERL ja Porsche takistussõidu karikasarja „Porsche Karika“ etapid toimuvad järgmiselt:

● I osavõistlus 01.05 – Luunja Volber

● II osavõistlus 29-31.05.05- Ruila Kevad

● III osavõistlus 20.06 – Jüri Jaanikas

● IV osavõistlus 11.07 – Viljandimaa Karikasari

● V osavõistlus 31.07-02.08 – Kärdla Ratsupäevad

● VI osavõistlus 14-15.08 – Perila Suvekarikas

● Finaal 2.10 – Tallinn International Horse Show

Karikasarja arvestusse lähevad 5 parima tulemusega etappi, Saku Suurhallis toimuvale finaalvõistlusele pääsevad sarja punktiarvestuse 12 parimat sportlast, lisaks jätab TIHS korraldaja endale õiguse kutsuda finaalis osalema kuni 3 harrastussportlast kutsete alusel. Sarja võistluspaikadeks valiti erinevad kohad üle Eesti, samuti on antud sarja osavõistlustel plaanis arvestatav rahaline ja esemeline auhinnafond. Karikasari toimub kõrgusel 100 cm, finaalis on kõrguseks 105 cm.

Karikasarja juhend on peagi leitav ratsaliidu veebilehelt www.ratsaliit.ee ja ratsanetist.

Eesti Ratsaspordi Liit