Eesti ratsasportlased maailma edetabelites

Paul Argus – FEI edetabelis meie parim. Foto: Laura Pedjak

Aasta alguses on paslik heita pilk meie ratsasportlaste positsioonidele maailma edetabelites möödunud hooaja lõpuga ning seda järgnevas teemegi.

Nagu teame, oli möödunud hooaeg eriline ja see jättis oma jälje ka edetabelitele. Suures plaanis edetabelid külmutati ja pandeemiaeelset põhimõtet, kus eelneva aasta sama kuu punktid lahutati ja käimasoleva aasta punktid liideti, olümpiaaladel ei rakendatud. Juhul, kui sportlane kogus mullu mõnelt võistluselt rohkem punkte, kui senine tema arvesse minev halvim tulemus, siis senine halvim asendati uue ja parema tulemusega. Oli kuidas oli, kuid reintingukohad on fikseeritud ja jäävad  ajalukku.

Takistussõidus on meie sportlaseid FEI edetabelis 17, kõrgeimal positsioonil – 329. – on Paul Argus. Rein Pilli leiame positsioonilt 599. , Kullo Kenderi 635. FEI peab lisaks eraldi U25 edetabelit, kus mullu häid tulemusi näidanud My Relander asub kohal number 221.

Dina Ellermann ja Donna Anna Foto: Anett Jaadla

Koolisõidu maailma edetabelist leiame meie sportlaspaare 9. Parimana hoiavad Dina Ellermann ja  Donna Anna 187. kohta, lisaks on Dina ja Landy`s Akvarel kohal number 276. Meie teine tulemus on kirjas Grete Ayachel hobusega Farao da Raia, kes asuvad 233. kohal.

Kolmevõistluses asub Jaagup Kallas meie parimana 1059. positsioonil, Luise Veversi kohaks on 1650. ja Dagmar Ainsool 1823. Kokku on maailma edetabelis meie kolmevõistlejaid 10.

Jaagup Kallas ja Olli Royal. Foto: Elin Jalakas

Kestvusratsutamises ja rakendispordis lähtuti edetabelites „vanas“ põhimõttest ja seetõttu on nendes tabelites meie sportlaste arv väheste võistluste tõttu oluliselt väiksem. Kestvusratsutajaid on edetabelisse jõudnud kaks, kellest Brenda Prants 258. ning Lilian Schönberg 273. Rakendisportlased mullu maailma reitingupunkte andvatel võistlustel (alates CAI3*) ei osalenud ja seega neid edetabelites ei ole.

FEI edetabelid leiate https://data.fei.org/Ranking/List.aspx